Tydzień juwenaliów Politechniki Łódzkiej

27-05-2019

Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej po raz kolejny organizuje Juwenalia Politechniki Łódzkiej. To świetna okazja do zabawy i świętowania przed sesją egzaminacyjną, najcięższym okresem w roku akademickim.. Finałem tygodnia wydarzeń promujących kulturę studencką będą dwa dni koncertów w kampusie Politechniki Łódzkiej. Tegoroczne hasło juwenaliowe: W Łodzi magię się studiuje, Polibuda dziś baluje.

 

 

Od poniedziałku do soboty, każdy dzień przynosi jakieś wydarzenia.

27 maja - poniedziałek

Tydzień juwenaliowy rozpoczyna się w poniedziałek na dachu centrum handlowego Sukcesja juwenaliowym wieczorem stand-upowym o godzinie 19.00. To idealna rozrywka dla entuzjastów dobrej zabawy, ciętej riposty, tematów tabu i czarnego humoru. W ramach wydarzenia organizowany jest także konkurs dla studentów Politechniki Łódzkiej Najbardziej znany wśród nieznanych łódzkich stand-uperów, umożliwiający prezentację własnych umiejętności na scenie.

28 maja - wtorek

We wtorek tradycyjnie organizowany jest Bieg na orientację, gra terenowa sprawdzająca znajomość przez studentów kampusu Politechniki Łódzkiej. Zawodnicy, aby wygrać, muszą w jak najkrótszym czasie przemierzyć zaplanowaną przez organizatorów trasę, wykonując przy tym określone zadania. Start oraz meta znajdują się przy Alei Politechniki 3a. Nagrody dla pierwszych trzech zespołów wręczone będą podczas jednego z dni koncertowych,.

29 maja - środa

Juwenaliowego tygodnia nie można sobie wyobrazić bez Zmagań Wydziałów. Odbędą się one w środę w godzinach 13.00-16.00 na kampusie B Politechniki Łódzkiej. Studenci i pracownicy akademiccy, rywalizując w 14 konkurencjach, będą musieli wykazać się sprytem, kreatywnością, a także sprawnością fizyczną. Zmagania Wydziałów to przede wszystkim dobra zabawa, której głównym celem jest budowanie zespołu.

Po wyczerpujących konkurencjach w środowy wieczór nadarzy się idealna okazja, aby odpocząć. W kampusie C, za akademikami studenckimi zorganizowane zostanie Wielkie Grillowanie. Nie zabraknie dobrego jedzenia, niepowtarzalnej atmosfery studenckiej zabawy oraz innych atrakcji zaplanowanych przez organizatorów.

30 maja - czwartek

W czwartkowe popołudnie Kulturalnie w Juwenalia zapraszają na spotkanie z Cezarym Stacewiczem – podróżnikiem, vlogerem, propagatorem kultury i wiedzy o Łodzi. Opowie on o swoich doświadczeniach związanych m.in. z podróżą autostopem dookoła świata. Spotkanie odbędzie się w Sali Widowiskowej Społecznego Domu Studenta.

31 maja - piątek

Podczas piątkowego popołudnia poprzedzającego koncerty odbędzie się pochód juwenaliowy. Studenci mieszkający w akademikach tradycyjnie zaprezentują scenki juwenaliowe związane z głównym motywem juwenaliów. Autorzy najlepszego pomysłu zostaną nagrodzeni podczas koncertów.

Juwenaliowe koncerty

Piątkowy i sobotni wieczór to czas koncertów juwenaliowych odbywających się na kampusie B. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi Daria Zawiałow, Sitek i Rail. Na scenie wystąpią również najlepsze zespoły składające się ze studentów Politechniki Łódzkiej, wytypowane w głosowaniach internetowych.

Juwenalia Politechniki Łódzkiej to czas świętowania i kultywowania kultury akademickiej. Angażują w zabawę studentów i nauczycieli akademickich. Ta jedna z największych imprez kulturalnych organizowanych w Łodzi jest wspaniałą wizytówką Politechniki Łódzkiej.

Więcej szczegółów http://juwenalia.p.lodz.pl/