Szkolenia ekspertów chmurowych

22-11-2021

Politechnika Łódzka wspólnie z firmą HackerU przystępuje do przygotowania specjalistów, którzy mogą uzupełnić brak kadr w branżach związanych z cyfryzacją. Politechnika dołączyła do grona 18 uczelni partnerskich tej firmy na całym świecie.

Obecnie większość biznesu przenosi się do Internetu, dlatego istnieje konieczność przygotowania kadr, które będą w stanie odpowiedzieć na aktualne potrzeby. Jak wynika z raportu McKinsey&Company Chmura 2030. Jak wykorzystać jej potencjał i przyspieszyć wzrost w Polsce opublikowanego z końcem października, aby dorównać poziomowi najbardziej zaawansowanych gospodarek musimy postawić na wyedukowanie światowej klasy ekspertów chmurowych. Politechnika Łódzka we współpracy z HackerU, globalnym liderem w zakresie technologii EdTech zaoferuje program szkoleniowy z zakresu Cloud Computing, który będzie pierwszym tego typu kompleksowym programem kształcenia na polskim rynku.

Umowę podpisali: rektor prof. Krzysztof Jóźwik i prezes Marek Gajewski Umowę podpisali: rektor prof. Krzysztof Jóźwik i prezes Marek Gajewski

foto: Jacek Szabela

Jak podkreśla prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ

- Jesteśmy uczelnią, w której szeroko pojęte technologie informatyczne są jednym z wiodących nurtów w zakresie kształcenia i nauki, a także praktycznych działań we współpracy z firmami. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak najnowsze technologie determinują rozwój i przyszłość, naszą osobistą i globalną. Doceniając rolę edukacji, chcemy być liderem w dostępie do szkoleń odpowiadających na pilne potrzeby gospodarki. Takie możliwości, szczególnie w zakresie cyfryzacji, otwiera umowa podpisana z firmą HackerU.

Polskie firmy i instytucje wdrażają chmurę na 1,5‐krotnie niższym poziomie niż średnia w Europie Środkowo‐Wschodniej. Tymczasem już na pierwszych stronach raportu czytamy: Upowszechnienie chmury w polskich firmach i instytucjach publicznych może przynieść dodatkowe 4 proc. PKB w roku 2030, czyli 121 mld złotych rocznie. By to osiągnąć, jako kraj powinniśmy ponad dwukrotnie zwiększyć tempo wdrażania technologii chmurowych.

Aby rzeczywiście dostosować się do zmian, które niesie za sobą transformacja cyfrowa i odnieść sukces jako kraj, powinniśmy już teraz zadbać o odpowiednią edukację. Deficyt odpowiednio wykwalifikowanych pracowników to jedne z największych wyzwań, przed jakimi stoją firmy chcące wdrożyć rozwiązania chmurowe. Wspólnie z Politechniką Łódzką chcemy kształcić specjalistów zgodnie z potrzebami zmieniającego się rynku pracy – komentuje Marek Gajewski, prezes HackerU Polska.

Program szkoleniowy organizowany w ramach współpracy Politechniki Łódzkiej i HackerU będzie prowadzony zdalnie, a od przyszłych uczestników nie będzie się wymagać wcześniejszego doświadczenia w branży IT, ani ukończonych studiów. Zapisy ruszą już na początku nowego roku.