Studenci wyróżnili

01-02-2021

Studenci wybrali Najlepszego Nauczyciela Roku 2019/2020. W czasie gali, która odbyła się online nie zabrakło wzruszeń i zaskoczenia otrzymanym tytułem.

- Czas pandemii pokazał nam wielkie zaangażowanie nauczycieli akademickich w ich pracę. Coroczna organizacja konkursu o tytuł najlepszych dydaktyków daje nam ogromną radość i jest formą podziękowania za zaangażowanie i nieocenioną pomoc dla naszego zawodowego rozwoju  – mówi Julia Chojnacka, przewodnicząca Samorządu Studenckiego organizującego wybory.

Grono widzów zebranych przed ekranami kolejno poznawało zwycięzców na poszczególnych wydziałach, którzy ostatecznie zostali wybrani z najlepszego trio nominowanego do tytułu.

Najlepsi Nauczyciele Roku 2019/2020

  • Na Wydziale Mechanicznym po raz kolejny zwyciężył dr Marek Małolepszy. Dziękując, żartował – Dzisiaj jestem lepszy od Leo Messiego. On zdobył sześciokrotnie złotą piłkę, ja swoją złotą piłkę zdobyłem dzisiaj siódmy raz.
  • Za ciekawe i kreatywne prowadzenie wykładów doceniony został dr inż. Artur Szczęsny z Wydziału EEIA. - Jest to najbardziej prestiżowa nagroda jaka udało mi się zdobyć w życiu - powiedział.
  • Dr inż. Tomasz Sierański z Wydziału Chemicznego jest przez studentów ceniony za dodatkowy czas poświęcony poza godzinami zajęć, aby pomóc w lepszym przygotowaniu do egzaminów. Otrzymanym tytułem był niezwykle mile zaskoczony.
  • Zaangażowana, sumienna, pozytywnie nastawiona – tak studenci opisali laureatkę tytułu na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Dr inż. Barbara Niekraszewicz, dziękując zaznaczyła - W tych trudnych czasach dedykuję ten tytuł wszystkim nauczycielom z wydziału i całej Politechniki.
  • Na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności najwięcej głosów otrzymała już po raz piąty dr inż. Małgorzata Terepeta, którą zdaniem studentów charakteryzuje anielska cierpliwość, a także czytelny sposób prowadzenia zajęć i tempo sprawdzania prac. Laureatka tytułu podkreśliła - Studenci, przyznając tytuł najlepszego nauczyciela pokazują, że doceniają nasz wysiłek. To jest największa nagroda jaką możemy dostać.
  • Niezwykle zorganizowana osoba mająca dar przystępnego przekazywania wiedzy to dr inż. Ewelina Kubacka wybrana na Wydziale BAIŚ, wyraźnie mile zaskoczona otrzymanym tytułem.
  • Dr inż. Michał Karbowańczyk, określony przez głosujących studentów FTIMS – Cud, a nie wykładowca mówił - Jestem debiutantem w tym gronie. Cieszę się, że mój stosunek do studentów spotkał się z pozytywnym odzwierciedleniem.
  • Osobę wybraną z Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji studenci określają słowami – jest fantastycznym nauczycielem oraz opiekunem grupy, ciekawie prowadzi zajęcia. Mowa jest o dr inż. Anicie Fajczak-Kowalskiej, która dziękując powiedziała - Jest to dla mnie czwarte z kolei wyróżnienie, szczególnie ważne w tym roku, gdy zajęcia odbywają się online.
  • Na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska zwyciężył dr inż. Marcin Piątkowski szczególnie doceniony za nauczanie praktycznych umiejętności, zdolność przekazywania wiedzy i cierpliwość. Laureat podkreślił, że otrzymał tę nagrodę po raz pierwszy, ceni ją bardzo wysoko i dlatego jest z niej bardzo dumny.
  • W Centrum Kształcenia Międzynarodowego tytuł najlepszego nauczyciela otrzymał dr inż. Piotr Dębiec, nazwany przez studentów najlepszym motywatorem do nauki. - Zdobyłem nauczycielskiego Oskara – mówił z dumą wyróżniony dydaktyk.
  • Z Centrum Językowego studenci wyróżnili mgr. Szymona Pędziwiatra, za - jak podkreślili - praktyczne podejście do nauki, a ludzkie do studentów.
  • Jako najlepszego nauczyciela z Centrum Sportu studenci wybrali mgr. Piotra Milbrandta, z którym każde zajęcia to przyjemność połączona z pożytecznymi działaniami.

Najlepszy Przyjaciel

W czasie gali ogłoszono jeszcze jedno wyróżnienie. W tym roku tytuł Najlepszy Przyjaciel Samorządu Politechniki Łódzkiej otrzymała mgr Monika Dziąg z sekretariatu prorektora ds. studenckich. Studenci w ten sposób chcieli podziękować za pomoc, dobre rady oraz profesjonalizm w zarządzaniu kontaktami z prorektorem.