Studenci projektowali dla Phillips Poland

07-02-2022

Firma Phillips Poland Sp. z o.o. wraz z Wydziałem Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów zrealizowała konkurs dla studentów Wzornictwa na zaprojektowanie i utworzenie dokumentacji technicznej klapki do gniazda znajdującego się na ciągniku siodłowym, czyli samochodzie ciężarowym przeznaczonym do ciągnięcia naczep. Zwycięski projekt zostanie przez firmę wyprodukowany.

Phillips Poland działa w branży automotive, będąc producentem zaawansowanych systemów złączy elektrycznych i pneumatycznych wykorzystywanych przez wiodących producentów aut ciężarowych i naczep.

Pierwszą nagrodę zdobył projekt Bartosza Cepowskiego Pierwszą nagrodę zdobył projekt Bartosza Cepowskiego

Jest europejskim odziałem amerykańskiej firmy Phillips Industries, która ma zakłady produkcyjne w USA, Kanadzie, Meksyku, Chinach oraz w Polsce.

W konkursie organizowanym z przemysłowym partnerem wzięli udział studenci III roku specjalności Komunikacja wizualna i techniki druku. Projekty zostały wykonane pod kierunkiem dr. Macieja Jabłońskiego.

Komisja Konkursowa wyłoniła trójkę laureatów, którzy otrzymali nagrody pieniężne, a zdobywca pierwszej nagrody Bartosz Cepowski odbędzie także 3-miesięczny staż w Phillips Poland.

Drugą nagrodę otrzymała Anita Wasiak, trzecią Aleksandra Grandys.

Przyznano także dwa wyróżnienia, które trafiły do Darii Jankiewicz i Julii Lewik.

Promocja laureatów oraz ich projektów przez Phillips Poland Sp. z o.o. odbędzie się na stronie internetowej firmy oraz w social mediach.

Wykonany zostanie również materiał fotograficzny i filmowy prezentujący zrealizowaną klapkę do gniazda.