Studenci budujcie z nami Łódź

04-02-2021

Politechnika Łódzka będzie współpracować z Zarządem Inwestycji Miejskich w ramach projektu „Dobre Praktyki … Buduj z nami Łódź”. Podpisanie listu intencyjnego to początek drogi, a na jej końcu jest zdobycie przez studentów wiedzy i kompetencji oczekiwanych przez rynek dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym także związanych z programem rewitalizacji obszarowej.

Politechnika Łódzka wpisuje się swoimi działaniami w nową strategię miasta Łodzi, czego kolejnym dowodem jest podpisanie porozumienia otwierającego nowe perspektywy współpracy z dużą miejską instytucją. Zarząd Inwestycji Miejskich jest zaangażowany w projekty mające interdyscyplinarny, gdzie potrzebni są specjaliści z różnych dziedzin. Otwiera to przed naszymi studentami nowe możliwości.

- Program praktyk zaoferowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich to atrakcyjna propozycja dla naszych kreatywnych i pełnych twórczego potencjału studentów. Współpraca może zaowocować efektem synergii, kiedy wspólne działania pozwolą na osiągnięcie optymalnych korzyści tak dla Łodzi, naszej uczelni, jak i przyszłych inżynierów. Jako uczelnia wspieramy inicjatywy zmieniające wygląd Łodzi, dlatego chętnie angażujemy się w rozwój infrastrukturalnych projektów w skali całego miasta – mówi rektor prof. Krzysztof Jóźwik.

Studenci w czasie praktyk będą mogli poznać jak wygląda projektowanie i wykonawstwo w obszarze inwestycji budowlanych, urbanistycznych, a także projektowania różnego typu instalacji i technologii. Zarząd Inwestycji Miejskich, w którym pracuje obecnie 130 osób potrzebuje nowych pracowników, młodych osób z energią i świeżymi pomysłami.

Dokument ze strony Urzędu Miasta Łodzi podpisała Agnieszka Kowalewska – Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi. Jak podkreśla

- Program ,,Dobre Praktyki. Buduj z nami Łódź" to projekt skierowany do studentów Politechniki Łódzkiej. Zapraszamy wszystkich kreatywnych, otwartych na nowe wyzwania i chcących zmieniać nasze miasto. Nasze projekty prowadzimy od koncepcji inwestycji po odbiory końcowe. Oferujemy zdobycie doświadczenia, przyjazną atmosferę, a dla najlepszych ofertę zatrudnienia. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Podjęta inicjatywa jest ważna, bo miasto ma w planach wiele inwestycji. – Jesteśmy na przedwiośniu dużych projektów infrastrukturalnych i potrzebujemy wsparcia młodej kadry technicznej – mówi dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W praktykach będzie mogło wziąć udział około 50 studentów z wyższych lat studiów, mających już pewien zasób wiedzy i kompetencji, które będą mogli wykorzystać i rozwijać w zderzeniu z rzeczywistymi problemami.