Sieć ECIU świętuje 25-lecie

19-12-2022

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik wziął udział w spotkaniu członków ECIU University Board, które odbyło się w połowie grudnia w Uniwersity of Twente. Służyło ono głównie przygotowaniu materiałów i podjęciu niezbędnych decyzji związanych z planami działania na kolejny rok. Szczególnym punktem wizyty rektora na Uniwersytecie Twente był udział w jubileuszowych uroczystościach powołania Europejskiego Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów.

Holenderska uczelnia była gospodarzem obchodów zorganizowanych z okazji 25-lecia. Towarzyszyła im wystawa „Powrót do przyszłości” prezentowana w foyer budynku WAAIER w kampusie Uniwersity of Twente.

Rektor prof. Krzysztof Jóżwik w rozmowie z prof. Maurizio Marchese, członkiem ECIU University Board i prorektorem University of Trento Rektor prof. Krzysztof Jóżwik w rozmowie z prof. Maurizio Marchese, członkiem ECIU University Board i prorektorem University of Trento

foto: żródło: ECIU

Rektor prof. Jóźwik mówi z satysfakcją

– Politechnika Łódzka z tej okazji przygotowała specjalny film, który został wyświetlony w czasie uroczystości. W krótkiej, trwającej niespełna minutę historii przedstawia on ECIUmana, a za jego pośrednictwem nasze postrzeganiu możliwości, jakie daje sieć studentom z Łodzi czy z innych uczelni w Europie, czyli jak ich kształcenie będzie już niebawem wyglądać. Finałowa scena pokazuje radość i dumę bohatera, który zdobył dyplom PŁ, dyplom ECIU University oraz ECIU Competence Passport. Można rzec ECIUman poczuł siłę i moc Supermana.

Równolegle do obrad ECIU University Board odbyły się też inne spotkania, w tym prorektorów ds. studenckich i kształcenia, na którym PŁ reprezentował dr hab. Witold Pawłowski. Dyskusja dotyczyła głownie platformy edukacyjnej, która ma służyć studentom do aplikowania o kursy, które każda z uczelni skupionych w ECIU przygotowuje.

Więcej informacji na stronie ECIU, a film nakręcony wg pomysłu zespołu ECIU w PŁ jest do obejrzenia poniżej.