Sędziowali mundurowych siłaczy

24-10-2017

Centrum Sportu PŁ miało znaczący udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się we Wrocławiu. Zamiast mundurów nasi przedstawiciele przywdziali stroje sędziowskie.

Koordynatorem zawodów oraz sędzią głównym został trener sekcji trójboju siłowego Marcin Laśkiewicz. Przed przystąpieniem do tego odpowiedzialnego zadania musiał wygrać wieloetapowy konkurs. Zadanie nie było łatwe, ale pomogło doświadczenie w organizowanych od 6 lat międzynarodowych mistrzostwach o Puchar Dyrektora Centrum Sportu PŁ, które słyną w środowisku sportów siłowych ze znakomitej organizacji. W roli sędziów bocznych wystąpili: utytułowany w tej dziedzinie sportu absolwent Wydziału Mechanicznego mgr inż. Kamil Kanas oraz student Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Patryk Reński.

Przedstawiciele naszej uczelni otrzymali podziękowania oraz medale z rąk dowódcy jednostki wojsk inżynieryjnych i chemicznych we Wrocławiu płk. mgr. inż. Kazimierza Łuckiego. Ich praca tak spodobała się organizatorom, że zostali zaproszeniu do obsługi tych prestiżowych zawodów za rok, już bez składania ofert w konkursie.