Rektor PŁ w nowej Radzie

16-06-2021

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik odebrał z rąk wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina powołanie na członka Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju.

Radę, której przewodniczącą została Anna Budzanowska, b. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego i wiceminister edukacji i nauki, tworzy grono 30 osób, wśród których są rektorzy czołowych polskich uczelni, przedstawiciele świata nauki, PAN, instytutów badawczych oraz organizacji reprezentujących przedsiębiorców.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał nominocję z rąk wicepremiera Jarosława Gowina Rektor prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał nominocję z rąk wicepremiera Jarosława Gowina

foto: Żródło: MRPIT

Plan dla Pracy i Rozwoju obejmuje trzy kluczowe obszary: bezpośrednią pomoc dla firm znajdujących się w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, nowy kierunek – dla firm, które potrzebują zmiany i impuls rozwojowy – dla firm planujących inwestycje.

Zadaniem Rady będzie identyfikowanie i analizowanie zagadnień związanych z realizacją Planu dla Pracy i Rozwoju oraz opracowywanie i opiniowanie propozycji rozwiązań merytorycznych, prawnych i organizacyjnych wpisujących się w Plan.