Rekordy życiowe na zawodach w Zatoce Sportu PŁ

13-11-2018

Najlepsi polscy pływacy brali udział w Arena Grand Prix Puchar Polski, który jako drugi w cyklu odbył się Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Zawodnicy sekcji wyczynowej KU AZS PŁ osiągali obiecujące rezultaty.

Liderem drużyny był Marcel Wągrowski, który drugi raz z rzędu został najlepszym zawodnikiem w stylu zmiennym. Marcel zwyciężył na 200 i 400m zmiennym, osiągając najlepsze wyniki w tym sezonie. Zawodnik wywalczył też piąte miejsca w stylu motylkowym na 50 i 100m.

Liderem drużyny był Marcel Wągrowski, który drugi raz z rzędu został najlepszym zawodnikiem w stylu zmiennym. Marcel zwyciężył na 200 i 400m zmiennym, osiągając najlepsze wyniki w tym sezonie. Zawodnik wywalczył też piąte miejsca w stylu motylkowym na 50 i 100m. Bezpośrednio ze zgrupowania w Wałczu na zawody do Łodzi przyjechała Zuzanna Dzwonnik, która w swojej koronnej konkurencji na 100m stylem zmiennym była trzecia. Zuza niespodziewanie osiągnęła wysoką piątą lokatę na 200 m klasycznym ustanawiając nowy Marcel Wągrowski

Bezpośrednio ze zgrupowania w Wałczu na zawody do Łodzi przyjechała Zuzanna Dzwonnik, która w swojej koronnej konkurencji na 100m stylem zmiennym była trzecia. Zuza niespodziewanie osiągnęła wysoką piątą lokatę na 200 m klasycznym ustanawiając nowy rekord życiowy.

Ponownie z bardzo dobrej strony pokazała się Katarzyna Szlęk, która w swojej kategorii wiekowej (16 lat) zajmowała wysokie drugie i trzecie miejsce. Tomasz Oleski w kategorii 15 - latków był drugi i znacznie poprawił rekordy życiowe. Kolejni młodzi zawodnicy KU AZS PŁ Wiktoria Raczyńska i Bartosz Wodyński, zajmując czwarte miejsca także bili rekordy. Optymizmem napawa też poprawienie wyników życiowych przez Julię Bartczak, Mateusza Pakułę i Huberta Pawlaka.

Na zawodach startowali również Konrad Piwowarski, Julia Wróbel, Sara Motyl, Bartłomiej Malewski, Natalia Zrobek, Artur Ciesielski, Patryk Kilar, Oskar Sawczuk, Michał Pierzyński, Schypychka Yaroslava i Patrycja Romanowska. Ich postawa, mimo, że nie pobili rekordów życiowych również zasługuje na wyróżnienie.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski odbędą się w Poznaniu.