Puchar unihokeistów

07-12-2018

W obiektach Politechniki Rzeszowskiej rozegrany został Puchar Zarządu Głównego AZS w unihokeju. Zespół AZS Politechniki Łódzkiej wrócił z kompletem zwycięstw i tytułem najlepszej drużyny.

 

 

Dwa pierwsze mecze naszej drużyny to dwa pewne zwycięstwa. Zespół przeważał od początku do końca, wygrywając z Uniwersytetem Rzeszowskim 8:3 i z PWSZ Sanok 4:2. W trzecim spotkaniu, w którym rywalizowaliśmy z PWSW Przemyśl zawodnicy AZS PŁ odczuli zmęczenie podróżą do Rzeszowa oraz poprzednimi spotkaniami. W konsekwencji mecz z zespołem z Przemyśla wygraliśmy zaledwie jedną bramką (4:3). Ostatni mecz rozgrywany z Politechniką Rzeszowską ponownie pokazał przewagę naszych zawodników. Stwarzaliśmy dobre okazje do zdobycia bramki, ale zawodziła skuteczność i nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Z tego powodu mecz trzymał w napięciu do końca, a bramkę na 3:2, dającą nam zwycięstwo w turnieju Jan Dyśko zdobył na sekundę przed końcową syreną.

W zawodach (1-2 grudnia) nasza drużyna przewyższała rywali szczególnie pod względem technicznym. Doświadczenie części zawodników AZS Politechniki Łódzkiej zdobyte na boiskach Ekstraligi Unihokeja Seniorów było widoczne gołym okiem i na pewno miało znaczenie w odniesieniu końcowego sukcesie.

Drużyna reprezentująca Politechnikę Łódzką z kompletem zwycięstw okazała się najlepsza i tym samym zdobyła Puchar Zarządu Głównego AZS. Nasz zawodnik, rozgrywający Jan Dyśko został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.