Przygotowania do mistrzostw

04-06-2019

Klub Uczelniany AZS PŁ będzie organizatorem Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej w 2020 roku. Intensywne przygotowania już trwają.

 

 

W Lozannie odbyło się seminarium szkoleniowe Światowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU). Patrycja Cyniak oraz Paulina Urbanek z Komitetu Organizacyjnego AMŚ na spotkaniu 66 delegatów z całego świata zaprezentowały strategię promocyjną oraz marketing AMŚ w unihokeju i cheerleadingu, imprez z sukcesem zorganizowanych w 2018 r. przez KU AZS PŁ.

Kolejnym punktem przygotowań była wizyta delegatów FISU, którzy sprawdzili obiekty sportowe oraz zaplecze noclegowe przed imprezą.

Alejandro Guerra z biura FISU oraz Jeongho Hong, delegatka techniczna i trzykrotna medalistka olimpijska w piłce ręcznej odwiedzili m.in. Zatokę Sportu, gdzie odbędą się mecze podczas mistrzostw. Obejrzeli także mecz męskiej reprezentacji PŁ podczas rozgrywanego w Łodzi półfinału AMP w piłce ręcznej. Zwieńczeniem wizytacji było spotkanie z rektorem prof. Sławomirem Wiakiem oraz prezydentem Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego Adamem Roczkiem. - Łódź jest przez FISU postrzegana jako jeden z najlepszych organizatorów imprez z cyklu AMŚ – podkreślił podczas spotkania Alejandro Guerra.

Organizacja mistrzostw w 2020 roku wpisuje się w szerszy projekt przygotowań do Europejskich Igrzysk Studenckich, które odbędą się w Łodzi w 2022 roku. W programie 18 sportów rozgrywanych podczas igrzysk znajdzie się piłka ręczna, a także jej plażowa odmiana. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu nawet 5000 uczestników, stąd potrzeba organizacji tzw. imprez testowych. W tym roku do tego typu znaczących wydarzeń należą Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej oraz badmintonie rozgrywane pod koniec czerwca.