Pomysły zmieniające kampus

07-07-2023

Nowe drzewa na Politechnice Łódzkiej, deszcz dla roślin oraz ławki solarne do ładowania urządzeń mobilnych zwyciężyły w tegorocznej edycji projektu IDEA BOX 2023.

 

 

Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczając pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy powiedział - Bardzo cieszę się z aktywności naszych pracowników, studentów oraz doktorantów, którzy zgłaszają swoje pomysły i biorą udział w głosowaniu w ramach budżetu „Idea Box”. Dzięki temu kampus Politechniki Łódzkiej zmienia się w miejsce jeszcze bardziej przyjazne do pracy, studiowania, a także spędzania wolnego czasu.

Do Idea Box zgłoszono 63 pomysły, z których 19 zostało skierowanych przez rektora PŁ do realizacji i dalszego procedowania poza budżetem projektu. Dzięki temu pozostała większa kwota na realizację wniosków poddanych głosowaniu.

VII edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Głosowanie, w którym wzięło udział ponad 600 osób (można było zagłosować na trzy wybrane pomysły), wyłoniło zwycięskie projekty.

Będą one zrealizowane do końca 2023 roku.

Laureaci

  • „Sadzimy drzewa na Politechnice Łódzkiej”, autor: Adam Owczarek (361 głosów),
  • „Deszcz dla roślin zamiast w kanał”, autorka: Kamila Belka (315 głosów),
  • „Stacje solarne typu SUNFLOWER lub ławki solarne do ładowania urządzeń mobilnych”, autor: dr inż. Michał Sójka (286 głosów),
  • „Dobrostan zwierząt i ptaków na Politechnice Łódzkiej”, autor: Andrzej Saganowski (227 głosów).

W ramach IDEA BOX  pracownicy i studenci naszej uczelni mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, których celem jest podniesienie komfortu pracy, studiowania i spędzania czasu na terenie uczelni.

W tym roku na realizację wybranych pomysłów przeznaczono 100 000 zł. Warunkiem dopuszczenia do głosowania była możliwość realizacji jeszcze w 2023 roku, zgodność z przepisami, możliwości techniczne oraz weryfikacja z perspektywy rzeczywistych kosztów realizacji pomysłu.

W ramach wcześniejszych edycji powstały między innymi: dwie kwietne łąki, ule dla pszczół, stacje naprawy rowerów i stojaki na rowery, wewnętrzne i zewnętrzne strefy studenckie, czujniki jakości powietrza na kampusie, a także aplikacja Mobile Alert.