Pomysł na finałową piątkę

03-07-2017

Pomysł Katarzyny Mietlińskiej, Marty Radzimierskiej i Alicji Sapały na międzynarodowym konkursie Brandstorm L’Oreal znalazł się w piątce finalistów polskiej edycji.

 

Katarzyna Mietlińska, Marta Radzimierska i Alicja Sapała studiują technologię kosmetyków. Na potrzeby międzynarodowego konkursu Brandstorm L’Oreal utworzyły drużynę MAK. Zaproponowany przez nie pomysł został doceniony i usytuował zespół w piątce finalistów polskiej edycji tego wydarzenia.

W tym roku w konkurs miał dwie konkurencje: Brand Challenge – związaną z promocją marki i Tech Challenge dotyczącą technologii i związanego z nią rozwoju biznesu. Zadaniem uczestników Brandstorm było opracowanie innowacyjnego produktu dla marki L’Oréal Paris Men Expert.

- Naszym projektem był wosk do brody, który spełniał dwie funkcje - nawilżał skórę jednocześnie stylizując brodę – mówią studentki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Chwalą przy tym wiedzę zdobytą na studiach - Jesteśmy pierwszym rocznikiem, który kończy studia na kierunku technologia kosmetyków. Jest to innowacyjny kierunek o profilu praktycznym. Dwie z nas myślą o studiach doktoranckich i związaniu się z przemysłem kosmetycznym.