Politechnika nie tylko dla dorosłych?!

14-12-2023

Od najmłodszych lat można edukować i pokazywać im jak fajnie można się bawić na uczelni. Mamy nadzieję, że organizując warsztaty w dla najmłodszych zaszczepimy chęć poznania bliżej Politechniki Łódzkiej.

W połowie grudnia odbyły się w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Pabianicach warsztaty z podstaw organizacji i zarządzania produkcją, które przygotowała i prowadziła dr inż. Michaela Rostek. Udział wzięły 2 grupy przedszkolne: Poziomki (4-latki) oraz Jeżyki (starszaki). Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w dyskusji na temat produkcji, która, biorąc pod uwagę świąteczny czas najbardziej kojarzyła się im z zabawkami.

Podczas warsztatów dzieci w  sali dostosowanej do liniowej organizacji produkcji stworzyły kartki świąteczne. Dzieci z dużym zaangażowaniem i skupieniem wykonywały powierzone im zadania, dzięki czemu powstało kilkanaście identycznych kartek, które można podarować bliskim.

Każde dziecko otrzymało wyprodukowaną kartkę i dyplom uczestnictwa w warsztatach wraz z pięknym breloczkiem z logo Wydziału Organizacji i Zarządzania.

Wyrazem zadowolenia były nie tylko uśmiechy dzieci, lecz także otrzymane podziękowanie podpisane własnoręcznie przez uczestników oraz podziękowania od nauczycieli i rodziców za atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że dzieci czekają na kolejne warsztaty…..