Politechnika na Tygodniu Europejskim w Saarbrücken

20-06-2019

Die Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes (htw saar) w Saarbrücken jest jedną z uczelni partnerskich Politechniki Łódzkiej. Uniwersytet zaprosił do udziału w XII Tygodniu Europejskim dwudziestu przedstawicieli z ośmiu krajów z całego świata. Wśród uczestników wyjazdu realizowanego z programu Erasmus + była, opisująca swoje wrażenia, Joanna Miłosz-Bartczak z Centrum Językowego PŁ.

Byłam w grupie przedstawicieli jedenastu szkół wyższych. Goście z zagranicy przygotowali dla studentów htw saar 160 godzin różnych zajęć.

W wyjeżdzie uczestniczyła Joanna Miłosz-Bartczak z Centrum Językowego PŁ, na zdj. z Frankiem Ulrichem Rückertem i Danielem Lehser-Pfeffermannem W wyjeżdzie uczestniczyła Joanna Miłosz-Bartczak z Centrum Językowego PŁ, na zdj. z Frankiem Ulrichem Rückertem i Danielem Lehser-Pfeffermannem

foto: arch. prywatne

Spotkania wykorzystano także do przedstawienia oferty promocyjnej uczelni partnerskich w czasie Targów Akademickich. Dla nas była to z kolei okazja, aby poznać ,,od kuchni'' niemiecką uczelnię, prowadząc zajęcia ze studentami, a także uczestnicząc w wielu formalnych i nieformalnych spotkaniach zorganizowanych w celu rozwinięcia różnych form współpracy partnerskiej.

Politechnika Łódzka po raz kolejny zaprezentowała swoją bogatą ofertę edukacyjną, która spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów oraz kadry akademickiej z Niemiec, Finlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Szwajcarii oraz uczelni ekonomicznej z Katowic.

Udział PŁ w Tygodniu Europejskim był dobrą okazją do zacieśnienia już istniejących kontaktów oraz nawiązania nowych, między innymi z partnerami z Finlandii. Takie cykliczne spotkania są bardzo cenne, ponieważ pozwalają na zbudowanie głębszego partnerstwa i szybsze rozpoczęcie prac nad nowymi projektami edukacyjnymi.