Politechnika na Biegu Sylwestrowym

09-01-2019

W 34. Biegu Sylwestrowym, który tradycyjnie odbył się w Arturówku w ostatnim dniu roku, wystartowało ponad 1000 zawodników.

Bieg na 10 km wygrał Robert Głowala (GKS Wilga Garwolin ), student Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Przebiegnięcie tego dystansu zajęło mu 31,12 minut. Na czwartym miejscu był Jędrzej Hasiura (RKS Łódź), student FTIMS, który przybiegł na metę w czasie 32,18 min. W biegu kobiet, Kinga Królik (Azymut Pabianice) –studenta Kolegium Gospodarki Przestrzennej zajęła czwarte miejsce, a dziesiąta była Anna Ławrenin, studentka Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

Robert Głowala i Kinga Królik, jako najlepsi studenci województwa łódzkiego, otrzymali okazałe puchary JM Rektora prof. Sławomira Wiaka.

W biegu VIP - na trasie 1 km - bardzo dobrze pobiegł doc. Marek Sekieta zajmując drugie miejsce. Zwyciężyła Wanda Panfil, była mistrzyni świata w maratonie, dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Na wysokim 8. miejscu bieg ukończyła dr Magdalena Nowacka z Centrum Języków Obcych.