Politechnika Łódzka z WOŚP - podsumowanie

21-02-2022

Do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Politechnika Łódzka przygotowywała się od dość dawna, uruchamiając ogromną kreatywność. Piękna idea pomagania w leczeniu wzroku u dzieci sprawiła, że w styczniu otworzył się worek pomysłów.

Sztab WOŚP na Politechnice wykazał się – mimo pandemii – ogromną aktywnością. Pracowało w nim, koordynując działania, ponad 30 osób. Najpierw ruszyły licytacje na Allegro, a było co licytować. Hitem okazało się „gotowanie z rektorem”, które osiągnęło kwotę 6 100 zł, iluminacja na biurowcu Transfer Multisort Elektronik „poszła” za 2 550 zł, a koszulka siatkarki Martyny Grajber – za 1 159 zł. Łącznie licytacje przyniosły kwotę 15 885 zł.

Pomysłowością wyróżniło się Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej, które włączyło się w akcję już po raz piąty. Uczniowie zaimponowali pomysłami. Do zlicytowania był m.in. słodki deser dla całej klasy (uzyskał 835 zł), wizyta w Newton roomie (528 zł), wycieczka do sejmu czy wspólne wyjście „na planszówki”. W sumie uzyskali 20 000 zł.

30 stycznia z puszkami wyruszyło w miasto 280 wolontariuszy, można było ich spotkać w najbardziej uczęszczanych punktach Łodzi. Zaangażowani byli studenci, pracownicy i uczniowie, wśród wolontariuszy był rektor PŁ i wszyscy prorektorzy. Do puszek trafiło niemal 185 000 zł. W wielu miejscach ustawione było 50 puszek stacjonarnych, zebrano w nich aż 38 853 zł. W e-skarbonce uzbierało się prawie 51 000 zł.

Do akcji ruszyli studenci z kół naukowych. Lodz Solar Team i Iron Worriors pokazali w Manufakturze swoje pojazdy, a Nano zorganizowało pokazy chemiczne dla dzieci budząc niemałe zainteresowanie. Swoje stoisko informacyjne przygotowali także organizatorzy Europejskich Igrzysk Akademickich EUG 2022. Była to okazja do kwestowania na rzecz WOŚP, a także do promocji PŁ.

30. Finał WOŚP przyniósł na Politechnice Łódzkiej kolejny rekord zbiórki. Łącznie osiągnęliśmy 310 000 zł, to o 10 000 więcej niż w ubiegłym roku. Kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy się dobrze zorganizować i że umiemy angażować się w piękne akcje.