Politechnika Łódzka wspiera rozwój przedsiębiorczości

04-09-2020

W rektoracie Politechniki Łódzkiej 4 września gościli: Wojciech Pomarański, prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości oraz Małgorzata Gracka, redaktor Forum Przedsiębiorczości. Dyskusja z rektorem prof. Krzysztofem Jóźwikiem oraz rektorem minionej kadencji prof. Sławomirem Wiakiem skupiała się wokół problemów związanych ze współpracą nauki i biznesu.

Prezes Pomarański, mówiąc o działaniach Agencji podkreślał, że tematem o kluczowym znaczeniu jest transfer technologii i komercjalizacja badań.

 

Rektorzy: prof. Krzysztof Jóżwik i prof. Sławomir Wiak z listem nominującym  Politechnikę Łódzką do tytułu Polska Nagroda Innowacyjności 2020 Rektorzy: prof. Krzysztof Jóżwik i prof. Sławomir Wiak z listem nominującym Politechnikę Łódzką do tytułu Polska Nagroda Innowacyjności 2020

foto: Jacek Szabela

Wymieniono szereg przykładów projektów, jakie naukowcy Politechniki Łódzkiej wykonali dla przemysłu. Dyskutowano na temat wdrażania na rynku rozwiązań rodzących się na uczelniach i służącej temu celowi efektywnej promocji.

Celem przyjazdu gości były też dwa elementy związane z VIII Polskim Kongresem Przedsiębiorczości zaplanowanym w dniach 23-25 listopada w Krakowie.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał list nominujący Politechnikę Łódzką do tytułu Polska Nagroda Innowacyjności 2020 w programie prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcję Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Biznes Puls w Gazecie Wyborczej.

Drugim szczególnym momentem spotkania było przekazanie prof. Sławomirowi Wiakowi listu zapraszającego go do Rady Honorowej VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Kongres zgromadzi kilkuset przedstawicieli świata nauki, biznesu, samorządu oraz ekspertów do spraw gospodarki. Jest wydarzeniem ważnym nie tylko w aspekcie wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim stwarza możliwości rozmów z potencjalnymi partnerami biznesowymi. W czasie 20 paneli odbędzie się dyskusja m.in. na temat siły polskich innowacji, synergii nauki z biznesem, przedsiębiorczości, transferu i komercjalizacji wiedzy, przemysłu wysokich technologii czy nowoczesnych usług dla biznesu.