Politechnika Łódzka obdarowana parkiem

19-12-2017

Po wielu latach użyczenia przez miasto park im. ks. bp. M. Klepacza, wpisany do rejestru zabytków, stał się formalnie własnością Politechniki Łódzkiej. Rektor prof. Sławomir Wiak podpisał 18 grudnia 2017 r. akt notarialny w tej sprawie.

Teren przekazany Politechnice Łódzkiej ma powierzchnię 2,77 hektara. W tym znanym wszystkim łodzianom parku można podziwiać wspaniałą roślinność, między innymi drzewa będące pomnikami przyrody, a wiosną pięknie kwitnące, jak nigdzie indziej, cebulice syberyjskie. Tworzony z nich błękitny dywan jest ulubionym tematem zdjęć spacerowiczów i fotoreporterów.

Politechnika Łódzka, stając się formalnie właścicielem, nadal pozostawia park dostępny dla wszystkich, którzy chcą tu odpoczywać. Uczelnia, opiekująca się parkiem Klepacza od 2007 roku, kontynuować będzie prace i zabiegi związane z nowymi nasadzeniami, dbając o szatę roślinną i klimat tego "magicznego" miejsca.  W planach jest zbudowanie stylowego ogrodzenia parku, ale pozostanie on nadal otwarty. Będzie tu można przyjść między 6 rano i 22 wieczorem.