Politechnika Łódzka najlepszą uczelnią akademicką w Łodzi

26-06-2024

Dziś jest wyjątkowy dzień dla Politechniki Łódzkiej! Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” opublikowała wyniki swojego corocznego rankingu, a nasza uczelnia odniosła sukces.

Politechnika Łódzka awansowała o jedną pozycję i teraz zajmuje ósme miejsce wśród ponad 100 polskich uczelni akademickich. Co więcej, pozostaje piątą uczelnią techniczną w kraju. 
 
Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik wyraża satysfakcję z osiągniętego wyniku i wdzięczność dla pracy środowiska całej uczelni, mówiąc
Awans na ósme miejsce, które Politechnika Łódzka zdobyła w tegorocznym rankingu uczelni akademickich, jest dla nas niezwykle satysfakcjonujący. To sukces, który świadczy o naszej nieustającej pracy nad doskonaleniem jakości kształcenia, wyników naukowych oraz innowacyjności badań. Od lat utrzymujemy się w elitarnej grupie TOP 10 polskich uczelni, co jest dla nas źródłem dumy i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Nasza uczelnia rozwija się dynamicznie, a za ten rozwój odpowiada zaangażowanie całej naszej społeczności akademickiej. Nieustające dążenie do doskonałości są kluczowe dla naszego sukcesu. Każdy z nas - studenci, doktoranci, pracownicy naukowi i administracyjni - przyczynił się do tego sukcesu na swój sposób. To dowód na to, jak silna jest nasza społeczność i jak wiele możemy osiągnąć, pracując razem. Cieszmy się tym osiągnięciem. Kontynuujmy nasze działania, pamiętając, że Politechnika Łódzka to nasze wspólne dobro, nasz wspólny dom, który z każdym dniem staje się coraz lepszy.
W zastępstwie Rektora dyplom odebrał dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Tomasz Kubiak W zastępstwie Rektora dyplom odebrał dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Tomasz Kubiak
Pierwsze miejsce w rankingu uczelni akademickich  zajął Uniwersytet Warszawski drugie Uniwersytet Jagielloński a trzecie Politechnika Warszawska.
 
Szczegóły rankingu tutaj