PŁ wyżej w klasyfikacji obszarowej RUR

16-06-2021

Opublikowano wyniki rankingu Round University Ranking (RUR) by subject dla Natural Sciences i Technical Sciences.

W obydwu klasyfikacjach PŁ odnotowała wzrost.

W obszarze Natural Sciences PŁ awansowała o 39 oczek na 562 miejsce. Najwyżej, bo aż o 95 miejsc przeskoczyła w kategorii „kształcenie”, znajdując się na 441 pozycji. W klasyfikacji Natural Sciences znalazło się w sumie 729 uniwersytetów, w tym 6 polskich uczelni.

mat. graficzny mat. graficzny

Mniej znaczący skok odnotowano dla Technical Sciences - z 525 miejsca w 2020 roku na 520 w edycji bieżącej. W tej klasyfikacji najwyższy wzrost - o 113 miejsc nastąpił w „financial stability”, plasując PŁ na 520 pozycji. W tabeli Technical Sciences sklasyfikowano 790 uniwersytetów, w tym 4 polskie uczelnie.

Metodologia rankingu by subject uwzględnia te same 20 wskaźników, które wykorzystywane są w klasyfikacji instytucjonalnej. Są one zgrupowane w 4 obszarach – kształcenie, badania, umiędzynarodowienie oraz stabilność finansowa. Ranking jest publikowany przez RUR Rankings Agency z siedzibą w Moskwie, powstałą w 2013 roku.

Ranking RUR by subject uwzględnia w sumie 6 obszarów: Humanities, Life Sciences, Medical Sciences, Natural Sciences, Social Sciences, Technical Sciences. Publikacja wyników w poszczególnych obszarach odbywa się w różnym czasie. W zeszłym roku PŁ sklasyfikowano także w Life Sciences i Social Sciences. Liczymy na to, że w tym roku będzie podobnie.