OFF Piotrkowska to ludzie

02-02-2023

Gościem pierwszego w tym roku spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury był Michał Styś, prezes Management and Property Development, członek Rotary International oraz Polskiego Związku Firm Deweloperów. W świadomości mieszkańców Łodzi nasz gość to jednak przede wszystkim pomysłodawca i główny koordynator projektu OFF Piotrkowska - wielofunkcyjnego kompleksu, położonego się na terenie dawnej tkalni i przędzalni Franciszka Ramischa przy ulicy Piotrkowskiej 138/140.

 

 

Off Piotrkowska Center to jeden z najlepszych w naszym kraju przykładów jak połączyć stare z nowym, nie tracąc jednocześnie pierwotnego klimatu miejsca. Na terenie obiektu każdy znajdzie coś dla siebie - mieszczą się tam m.in. kluby muzyczne, pracownie artystyczne, sale prób, restauracje, studia architektoniczne czy siedziby agencji marketingowych.

Główną ideę przyświecającą twórcom kompleksu stanowiła chęć połączenia różnych branż - od designu aż po sektor technologiczny, aby razem stworzyć dobrze funkcjonujący ekosystem, w którym ludzie po prostu dobrze się czują.

Według Michał Stysia główną siłą OFF Piotrkowska Center jest fakt, że jest to miejsce "szyte na miarę", które każdemu coś oferuje i stale dostosowuje się do potrzeb najemców, użytkowników oraz odwiedzających, a one wciąż się zmieniają.

Choć osiągnięcie tych celów wymagało wiele wysiłku oraz ponad jedenastu lat systematycznej pracy, z pewnością się to opłaciło - OFF Piotrkowska Center jest dziś uważane za sztandarowy przykład udanej rewitalizacji, nagradzany m.in. przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Michał Styś w czasie naszego czwartkowego spotkania wspominał początki inwestycji, jej ewolucję od - jak sam kiedyś określił - „czarnej kropy” poprzez „nowy cud Polski” według czytelników „National Geografic Travel”, aż do ogłoszenia kompleksu najfajniejszą dzielnicą w Europie przez amerykańską stację telewizyjną CNN.

Gość mówił także o wyzwaniach, przed którymi stoi obecnie polski i światowy rynek nieruchomości oraz wpływie pandemii koronawirusa na tę dziedzinę gospodarki.

Zwrócił także uwagę na rolę… marzeń, dzięki którym możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i sprawić, aby nasze miasta miejscami bardziej przyjaznymi.