Piłkarze z PŁ w finale AMP

28-05-2019

Zespół Politechniki Łódzkiej zajmując pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w piłce nożnej mężczyzn awansował do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w połowie maja w Warszawie.

Na zawodach tych piłkarze nożni PŁ zanotowali kolejny bardzo udany występ i awansowali do 16 najlepszych zespołów akademickich w Polsce. Zespół PŁ zajął 2. miejsce w grupie A, co zapewniło grę w finałach zaplanowanych na początku czerwca w Lesznie. Drużyna wygrała mecze z UŁ i WAT oraz doznała porażki z SGH.

Skład zespołu

(na zdjęciu górny rząd od lewej): Damian Podedworny (kierownik drużyny), Kamil Kozanecki, Grzegorz Brochocki, Tomasz Niżnikowski, Grzegorz Kowalski, Marcin Kacela, Michał Makowski, Dmytro Moisieienko, Igor Gierasimiuk, Sebastian Dresler, Dawid Mazur, Damian Kozanecki, Jakub Grzelak, Sławomir Ścieszko (trener)

(dolny rząd, od lewej) Damian Piotrowski, Dawid Kończak, Bartosz Sieradzki, Mateusz Wrześniewski, Kacper Szumicki, Bartłomiej Wdowiak, Marcin Pisarski, Andrzej Rutkowski.