Piłkarze z PŁ najlepsi w województwie

25-04-2019

Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w piłce nożnej mężczyzn odbyły się na boisku CHKS. Zespół Politechniki Łódzkiej zajął pierwsze miejsce i awansował do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski zaplanowanych w połowie maja w Warszawie. MVP zawodów został Marcin Kacela z PŁ.

 

 

W drodze do tytułu nasi futboliści pokonali drużynę UŁ 4:0 oraz zremisowali z UMed 0:0. W zespole PŁ nie zagrało kilku kontuzjowanych zawodników, co pozwoliło na sprawdzenie możliwości zawodników pozostających na zapleczu drużyny. Szansę gry w meczach i zaprezentowania swojej dyspozycji dostało aż 23 zawodników. Miejmy nadzieję, że kontuzje ominą naszych zawodników w czasie trwania turnieju półfinałowego AMP i awansujemy do finału organizowanego na początku czerwca przez KU AZS PWSZ Leszno.

Skład zespołu PŁ: Damian Piotrowski i Andrzej Rutkowski (bramkarze), Piotr Bartłoszewski, Grzegorz Brochocki, Sebastian Dresler, Igor Gierasimiuk, Marcin Kacela, Dawid Kończak, Grzegorz Kowalski, Kamil Kozanecki, Paweł Leonow, Dawid Mazur, Dmytro Moisieienko, Wojciech Mosieński, Patryk Nasalski, Tomasz Niżnikowski, Szymon Rutkowski, Eryk Sulikowski, Kacper Szumicki, Szymon Warych, Bartłomiej Wdowiak, Mateusz Wrześniewski, Adrian Zieliński.