Perspektywy współpracy

28-02-2018

Politechnika Łódzka i firma Sto sp. z o.o. podpisały list intencyjny. Rektor prof. Sławomir Wiak oraz pełnomocnik Zarządu mgr inż. Dariusz Czarny wyrazili wolę współpracy w obszarze nauki i edukacji.

Polska spółka Sto jest częścią międzynarodowego koncernu Sto SE & Co. KGaA z siedzibą w Niemczech. Grupa zatrudnia ponad 5 tysięcy osób w Europie, Ameryce i Azji. Dzięki opracowaniom specjalistów z działów badań i rozwoju firma jest liderem w dziedzinach technologii i innowacji.

Głównym produktem Sto sp. z o.o. są systemy ociepleń, systemy akustyczne, farby, posadzki żywiczne oraz produkty do konserwacji i naprawy betonu. Siedzibę i fabrykę na warszawskim Targówku otwarto w roku 2000.

Zespoły badawcze firmy oraz Politechniki Łódzką będą uczestniczyć w projektach i programach międzynarodowych oraz współpracować w zakresie transferu technologii oraz wdrożenia projektów badawczych i komercjalizacji wyników badań naukowych na linii nauka – gospodarka. Z podpisanego porozumienia skorzystają także studenci, dla których zorganizowane zostaną praktyki i staże zawodowe oraz prace studialne związane z wykonywaniem prac dyplomowych.