Orkiestra PŁ przygotowała online „Don't worry be happy"

07-05-2020

Akademicka Orkiestra PŁ nagrała online utwór z pozytywnym przekazem „Don't worry be happy", jeden z tych najcieplej odbieranych na koncertach naszych muzyków.

- Postanowiliśmy zrealizować film nagrany w domu, z udziałem jak największej grupy członków orkiestry. Chcieliśmy, aby nagrany utwór dodał otuchy i niósł pozytywny przekaz na obecny, trudny czas. Wybór padł na „Don't worry be happy" z repertuaru Bobbiego Mc Ferrina. Utwór ten wykonywaliśmy na koncertach, jednak przygotowanie nagrania w trybie zdalnym wymagało od wszystkich zupełnie innego podejścia – mówi Marcin Werner, dyrygent Akademickiej Orkiestry PŁ.

Muzycy bardzo stęsknieni za wspólnym graniem chcieli wystąpić choć w tak nietypowej formie. Jak mówią  - bez sąsiada z pulpitu, trąbki za plecami i nieubłaganej batuty maestro nie było to łatwe zadanie. W zamian była mama wołająca na obiad i sąsiad koszący trawnik.

Praca zaczęła się od przygotowania przez dyrygenta dla członków orkiestry nagrania akompaniamentu fortepianowego wraz z metronomem i nagrania dyrygenckiego oraz opisu technicznego z informacjami dotyczącymi stroju instrumentów, przygotowania, ustawienia kamery, itp.

- Naszym miejscem działania był folder na dysku Google. Tam poszczególni muzycy umieszczali przygotowane przez siebie nagrania. W trakcie realizacji zadawali pytania i konsultowali się w sprawach technicznych i artystycznych, a więc czuwałem nad wszystkim swoim dyrygenckim okiem - mówi Marcin Werner.

Po zarejestrowaniu wszystkich nagrań, ścieżki zostały zmiksowane przez Suheila Sammouna jednego z członków naszej orkiestry, natomiast montaż wideo wykonał Piotr Czarnecki z Centrum Multimedialnego PŁ.

Dyrygent Marcin Werner mówi z satysfakcją - Udało nam się stworzyć zadowalającą wersję wykonania utworu, która we wtorek 5 maja miała już 5700 odsłon na naszym portalu Facebook.

 

Utworu można posłuchać na FB https://www.facebook.com/akademicka.orkiestra.politechniki.lodzkiej/videos/2742449112748501/

a także na kanale You Tube https://youtu.be/advJBXaqIuU