Oferta dla uczniów

26-04-2018

Kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach akcji Drzwi Otwarte – Łódź Akademicka odbyło się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Na zaproszenie władz miasta przyjechało do Łodzi 500 uczniów szkół średnich z Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Sieradza.

Uczniów powitała prezydent Łodzi i rektorzy uczelni Uczniów powitała prezydent Łodzi i rektorzy uczelni

foto: Filip Podgórski

Powitała ich w Zatoce Sportu prezydent Hanna Zdanowska oraz przedstawiciele władz łódzkich uczelni: Politechniki, Uniwersytetu i Uniwersytetu Medycznego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele pracodawców. O pracy dla absolwentów łódzkich uczelni opowiadali pracownicy firmy ABB.

Po części oficjalnej, uczniowie podzieleni na mniejsze grupy, stosownie do zainteresowań przyszłymi studiami, udali się na zwiedzanie uczelni.

W pracowni PŁ W pracowni PŁ

foto: Filip Podgórski

Na Politechnice Łódzkiej gościł ich Instytut Fizyki i jego laboratoria. Uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych na wydziałach: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki , Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz w LabFactorze. Jedna z grup poznała pracownię DT4U biorąc udział w warsztatach Design Thinking na Wydziale Mechanicznym.

Akcja Drzwi Otwarte – Łódź Akademicka ma przybliżyć uczniom możliwości studiów w naszym mieście. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta Łodzi możemy gościć młodzież i pokazywać akademickie zaplecze, serce każdej ze szkół wyższych. Zachęcamy młodych ludzi do wybrania studiów, a rekomendacja władz miasta i rektorów uczelni ma dla obecnych na spotkaniu uczniów niemałe znaczenie.