Nowy bolid Eco Arrow

16-01-2018

Zespół Iron Warriors zaprezentował kolejną wersję superekonomicznego pojazdu, który jest gotowy do bicia rekordów na międzynarodowych zawodach.

Studenci z koła naukowego Miłośników Motoryzacji pracują od 5 lat nad pojazdami, które mają przejechać jak najdłuższy dystans na jednym litrze paliwa. – Od 2015 roku jesteśmy rekordzistami Polski w jeździe „na kropelce”. Nasz ostatni wynik uzyskany na zawodach w Finlandii to 837 km na litrze paliwa – mówią studenci. W Manufakturze zespół zaprezentowali swój trzeci już ekonomiczny pojazd. – Bolid Eco Arrow 3 jest starannie przemyślany na etapie projektowania, precyzyjnie wykonany, a także bardziej innowacyjny niż poprzednie pojazdy. Karoseria z włókna węglowego ma także bardziej aerodynamiczny kształt, spełniający rygorystyczne wymagania organizatorów zawodów. Nowy pojazd jest lżejszy, waży o 11 kilogramów mniej oraz ma udoskonalony układ napędowy i kierowniczy. Dopracowaliśmy wszystkie szczegóły, eliminując błędy poprzedniej konstrukcji. Wprowadzone zmiany mają nam pomóc osiągnąć cel, czyli przekroczyć granicę 1000 km na litrze – mówią konstruktorzy.

W tym roku studenci planują wystartować w prestiżowych zawodach Shell Eco-marathon, te najważniejsze odbędą się w czerwcu w Londynie, a także w zawodach Pisaralla Pisimmälle w Finlandii.