Nagrody dla Samorządu Studenckiego PŁ

31-10-2018

W czasie Gali Środowiska Studenckiego Forum Uczelni Technicznych nagrodzono najlepsze projekty studenckie. Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej otrzymał nagrody w dwóch z pięciu kategorii.

O wyróżniających się działaniach studenckich samorządów mówiono (27 października 2018 r.) w pięknych wnętrzach budynku głównego Politechniki Warszawskiej. Dominik Leżański, przewodniczący Samorządu Studenckiego PŁ dwukrotnie odbierał gratulacje. Towarzyszył mu przy tym  Maciej Majchrowski, przewodniczący Komisji ds. Rozwoju Samorządu Studenckiego PŁ.

Statuetkę w kategorii Najlepszy projekt dydaktyczny Samorządu Studenckiego statuetkę otrzymał Tydzień Jakości Kształcenia, czyli cykl debat, szkoleń i warsztatów na temat budowania kultury jakości kształcenia na Politechnice Łódzkiej (pisaliśmy o tym w ŻU 145) skierowanych do całego środowiska akademickiego naszej uczelni. Nagrodę wręczył wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller.

Nagrodę w kategorii Samorząd Studencki jako motywator otrzymał po raz drugi z rzędu projekt Skill Up – konferencja organizowana dwa razy do roku z myślą o rozwijaniu kompetencji samorządowców do efektywnego działania na rzecz studentów. Statuetka i gratulacje popłynęły od Sebastiana Kamińskiego, przewodniczącego Forum Uczelni Technicznych kadencji 2014.