Nagroda w międzynarodowym konkursie gier indie

31-05-2022

Gra Bzzz! - Together in Power zaprojektowana przez studentów informatyki z Wydziału FTIMS zwyciężyła w kategorii Best Gameplay konkursu Indie Showcase na międzynarodowej konferencji Game Access Conference odbywającej się w Brnie.

The game Bzzz! – ‘Together in Power’ designed by applied computer science students from the Faculty of Technical Physics, Information Technology and Applied Mathematics won an award in the Best Gameplay category of the Indie Showcase competition at the international Game Access Conference held in Brno.

More on "Życie Uczelni" information bulletin of the TUL

 

 

W branży gier wideo termin indie oznacza skrót od independent video games. Twórcy tych gier są niezależni od dużych wydawnictw, co sprzyja innowacyjnym rozgrywkom.

Zespół DVD Unicorns - studentów PŁ z Instytutu Informatyki rywalizował z projektami stworzonymi w dużej mierze przez małe i średnie firmy.

- Branża gier wideo jest o tyle ciekawa, że często liczy się dobry pomysł, a nie większy budżet. Dzięki temu projekty studenckie, takie jak nasz mają szanse rywalizować z komercyjnymi grami - mówi Filip Izydorczyk, grafik 3D w zespole DVD Unicorns.

Zrzut z ekranu nagrodzonej gry Zrzut z ekranu nagrodzonej gry

Gra Bzzz! - Together in Power naszych młodych twórców budziła zainteresowanie jurorów i odwiedzających. Doceniano jakość wykonania oraz doskonałą prezentacją. Jednak kluczowa na drodze do zwycięstwa była świetna zabawa podczas gry zachęcająca do tego, by wrócić na stoisko i zagrać ponownie.

Bzzz! Together in Power to kooperacyjna gra logiczna, w której gracze wyruszają w podróż po wnętrzu komputera. Mechanika gry opiera się na asymetrycznej współpracy dwóch osób przy przekazywaniu energii elektrycznej. Jeden z graczy wyłącznie pobiera energię z otoczenia, drugi może ją oddać do środowiska, zasilając różne obiekty, pozwalające kontynuować podróż.

- Rok temu, kiedy powstawał pomysł na grę była ona planowana jako rozgrywka dla jednego gracza. Później wpadliśmy na to, że stworzony przez nas sposób rozgrywki świetnie sprawdza się jako gra kooperacyjna i od tego czasu rozwijaliśmy pomysł w tym kierunku. Chcemy, aby nasza gra zachęcała do współpracy i dążenia do wspólnego celu – mówi Filip Izydorczyk.

Jak dodaje Mateusz Majchrzak, odpowiedzialny za projektowanie poziomów gry

- W naszym zespole każdy wnosi trochę inne kompetencje. Dzięki połączeniu różnych umiejętności, doświadczeń i pomysłów mogliśmy stworzyć grę, przy której bawili się świetnie nawet najmłodsi gracze.

Zespół, który pojechał na zawody to tylko część twórcy gry. W skład DVD Unicorns wchodzą: Filip Izydorczyk, Karolina Zaborowska, Jagoda Gradek, Mateusz Majchrzak i Filip Mazurek  oraz nieobecni na zdjęciu Bartosz Durys i Mateusz Srebnik. Studenci podkreślają, że uczelnia to ważne miejsce do poznania kreatywnych osób i wspólnej realizacji projektów, które mogą być początkiem kariery zawodowej.

Dr inż. Jarosław Andrzejczak z Instytutu Informatyki przypomina

- To już kolejna nagroda dla zespołu DVD Unicorns. Ich poprzednie projekty wygrywały między innymi na ogólnopolskim konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Mogło by się wydawać, że jednorożce nie istnieją, jednak zespół DVD Unicorns udowadnia, że nie tylko istnieją, ale także wygrywają międzynarodowe konkursy.