Na podium Pucharu AZS w Squasha

27-11-2023

W ostatni weekend listopada w Katowicach odbyła się druga edycja Pucharu AZS w Squasha. Reprezentacja Politechniki Łódzkiej w składzie: prof. Tomasz Czyszanowski - Wydział Fizyki Technicznej oraz studenci Milena Terka - Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska i Grzegorz Brochocki - Centrum Kształcenia Międzynarodowego zajęła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za Politechniką Śląską (2) oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym (1).

Na ten sukces złożyły się znakomite wyniki indywidualne naszych reprezentantów, którzy, ocierając się o podium, zajęli:

Milena Terka i Grzegorz Brochocki – 4. miejsce w klasyfikacji indywidualnej i prof. Tomasz Czyszanowski – 5. miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Prof. Tomasz Czyszanowski, Milena Terka i Grzegorz Brochocki Prof. Tomasz Czyszanowski, Milena Terka i Grzegorz Brochocki

foto: arch. autorki

Jest to bardzo satysfakcjonujące osiągnięcie naszych reprezentantów. Cieszy ono, tym bardziej, że poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a podium w klasyfikacji indywidualnej zdominowali zawodnicy i zawodniczki sklasyfikowani w czołówce Polskiego Rankingu Squasha - PZSQ Open.

Warto również dodać, że squash staje się coraz bardziej popularnym sportem, a w 2028 roku zagości po raz pierwszy na Olimpiadzie w Los Angeles.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy, a AZS Katowice oraz klubowi Squashok dziękujemy za zaproszenie i organizację zawodów.