Na czele sylwestrowego biegu

08-01-2020

Tradycyjnie w ostatnim dniu roku Arturówek gościł uczestników Biegu Sylwestrowego. Jak zawsze impreza spotkała się z zainteresowaniem wielu osób w różnym wieku.

Organizatorem Jubileuszowego XXXV Biegu Sylwestrowego była Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi przy współudziale Centrum Sportu PŁ. Bieg odbył się pod patronatem honorowym Prezydent Łodzi i Marszałka Województwa Łódzkiego.

W biegu głównym na 10 km startowało 1000 zawodników i zawodniczek. Bardzo dobrze wypadli studenci Politechniki Łódzkiej. Robert Głowala był pierwszy (podobnie jak w roku ubiegłym), a wśród kobiet Kinga Królik zajęła drugie miejsce. Oboje otrzymali Puchary dla najlepszej studentki i studenta woj. łódzkiego oraz puchary JM Rektora PŁ prof. Sławomira Wiaka dla najlepszych studentów PŁ w tym biegu.

W biegu Vipów na 1km –zwyciężył Zbigniew Bródka mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim przed naszymi pracownikami: dr Jarosławem Sowińskimi i doc. Markiem Sekietą. W biegu tym wzięli również udział dr Małgorzata Sikora i prof. Jacek Kucharski. Najszybsza wśród kobiet była Wanda Panfil mistrzyni świata w maratonie (Tokio, 1991 r.) .

Organizację biegu koordynował Gabriel Kabza z Centrum Sportu przy wsparciu studentów Politechniki Łódzkiej.