Międzynarodowy semestr letni

28-02-2018

23 lutego 2018 roku w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE odbyło się rozpoczęcie semestru letniego dla „Erasmusów”. Trzy dni później powitaliśmy studentów zagranicznych, którzy przybyli do PŁ na studia II stopnia.

W ramach programu Erasmus+ do Politechniki Łódzkiej w nowym semestrze przybyło aż 150 studentów. W pierwszej trójce krajów pod względem liczby przyjezdnych znalazły się Francja, Turcja oraz Hiszpania. W tym roku to właśnie Francuzi, a nie jak dotąd Hiszpanie, są najliczniejszą, bo aż 48-osobową grupa.

     Inauguracja dla „Erasmusów” Inauguracja dla „Erasmusów”

foto: Katarzyna Misztela

Inaugurację otworzyło wystąpienie dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ, dr inż. Doroty Piotrowskiej, po którym rozpoczęła się praktyczna część spotkania. Studenci wysłuchali prezentacji Sekcji Mobilności Studenckiej na temat zasad studiowania w naszej uczelni. Jak co roku, mieli również okazję poznać przedstawicieli Biblioteki PŁ, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Biura Karier oraz Centrum Sportu. Starszy aspirant Adam Dembiński z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaznajomił Erasmusów z zasadami bezpieczeństwa w Polsce i naszym mieście. 

Kilka dni po inauguracji dla „Erasmusów” nowy semestr przywitali studenci II stopnia, przybyli do Politechniki Łódzkiej na pełen cykl studiów. 30-osobową grupę stanowią studenci z Rosji, Ukrainy, Etiopii, Nikaragui, Maroko, Indii, Iranu i Kolumbii.