Mapa wciąż rozwijana

19-04-2017

Koło Naukowe GeekGroup zajmuje się tematyką związaną z inżynierią oprogramowania. Należą do niego studenci, głównie z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, ale także doktoranci i uczniowie.

Koło działa w budynku Centrum Technologii Informatycznych (CTI) od grudnia 2016 roku. Projektem, cały czas rozwijanym, ale już udostępnionym użytkownikom, jest Interaktywna Mapa Politechniki Łódzkiej. Aplikacja Navigator została przygotowana przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, którym pomoże szybko zapoznać się ze strukturą uczelni. Jest dostępna pod adresem https://nav.p.lodz.pl w wersji ALPHA.

Mapa pomoże poruszać się po kampusie Mapa pomoże poruszać się po kampusie

foto: GeekGroup

Navigator ma inteligentną wyszukiwarkę: można tu wpisać: oznaczenie budynku (np. B19) lub nazwę miejsca (np. CTI), wprowadzona została również funkcja obsługi aliasów tzn. nieoficjalne nazewnictwo budynków, na przykład możemy wpisać słowa „Lodex” czy „akwarium”.

W aplikacji podzielono budynki według kategorii. Student może np. wybrać swój wydział. Na mapie pojawią się obrysy budynków z zaznaczonymi wejściami w postaci logotypów wydziałowych. Klikając w nie można zobaczyć listę instytutów w danym budynku. Metryczka jednostki zawiera adres oraz link do strony internetowej.

Mapa jest też nośnikiem innych informacji, jak np. aktualności zaczerpniętych z głównej strony uczelni (p.lodz.pl). Istnieje też możliwość pobrania aktualnej pozycji GPS. W aplikacji mobilnej użytkownik może zobaczyć swoje aktualne położenie.

Aplikacja nadal jest rozwijana. Autorzy planują możliwość dodawania wydarzeń, tak by mapa stała się interaktywnym serwisem. Chcą też wprowadzić do mapy udostępnienie wiadomości wydziałowych oraz informacji ze strony Życia Uczelnia (zu.p.lodz.pl). Takie rozwiązanie ujednolici miejsce przechowywania wszystkich najważniejszych wydarzeń.

Prosimy o zgłaszanie sugestii, uwag lub poprawek na adres geekgroupcti@gmail.com. Pozwolą one udoskonalić projekt oraz wyeliminować istniejące błędy.