Lidia Ławecka, Centrum Współpracy Międzynarodowej

Wizyty studyjne we francuskich przedsiębiorstwach

Studenci PŁ przed przedsiębiorstwem Aciéries Hachette et Driout
arch. CWM

W grudniu ubiegłego roku studenci Politechniki Łódzkiej spędzili 5 dni we francuskiej Szampanii, gdzie zrealizowali przemysłowe wizyty studyjne, w trakcie których przeprowadzili audyty procesowe i technologiczne w firmach. Wizyty tego typu są narzędziem dostosowania oferty edukacyjnej uczelni do potrzeb rynkowych.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Active D2 - Active Double Degree – Wdrożenie modelu studiów wspólnych opartego na aktywnych metodach kształcenia i uczenia się” finansowanego przez NAWA Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Czterdziestu studentów wybranych do tego projektu to osoby studiujące na kierunkach z dziedziny zarządzania i inżynierii produkcji.

Inżynier, zawód przyszłości

Uczestnicy kolejne edycji FAMI
Jacek Szabela

Projekt Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI) cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów łódzkich szkół średnich i podstawowych. W czwartej edycji udział bierze 30 uczniów ze szkół, w których promocja kultury frankofońskiej oraz nauka języka francuskiego są ważnym elementem programu nauczania.