Liceum Politechniki najlepsze

05-02-2018

W rankingu opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej jest najlepszą szkołą w województwie łódzkim.

Politechniczne liceum po raz pierwszy wyprzedziło I LO, będące do tej pory liderem. Bardzo ucieszony i dumny z tej najwyższej w historii lokaty jest Tomasz P. Kozera, dyrektor Zespołu Szkół PŁ, który tę szkołę współtworzył. Jak podkreśla, jest to efekt zaangażowania nauczycieli i uczniów, którzy są zmotywowani do osiągania jak najlepszych wyników.

Liceum przy Politechnice Łódzkiej w ubiegłym roku świętowało jubileusz 10-lecia. Było drugą szkołą w Polsce, która rozpoczęła działalność w strukturach wyższej uczelni. Ówczesny eksperyment się powiódł, szkoła należy do grona najlepszych w Polsce. Aktualnie w 11 klasach kształci się w liceum się około 290 uczniów. Mają oni na koncie wiele sukcesów. Są laureatami licznych konkursów i olimpiad przedmiotowych. Do największych sukcesów z ostatniego roku należą: 3. miejsce na świecie Juliusza Neumana w międzynarodowej olimpiadzie fizycznej w Indonezji oraz 20. miejsce w Polsce Jakuba Szczepanika zajęte w rankingu uczniów, którzy najlepiej zdali maturę.