Lekkoatleci na medal

11-06-2024

Fantastyczny występ zanotowali studenci z sekcji dla osób z niepełnosprawnościami na Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w lekkoatletyce. Na zawodach odbywających się w Gdańsku (7-9 czerwca 2024r.) zdobyli aż 6 medali.

Reprezentacja KU AZS Politechniki Łódzkiej w składzie :Agata Mochola i Hubert Krokowicz z Wydziału BAIŚ, Piotr Pietrzak i Mateusz Wójcik z Wydziału EEiA oraz Sebastian Świderek z Wydziału FTIMS wywalczyła aż 5 medali w konkurencjach biegowych.

Kobieta gratuluje sportowcowi na podium z medalem Hubert Krokowicz

Hubert Krokowicz zdobył dwa medale: srebrny w biegu na 200 m i brązowy na 100 m. Z takim samy dorobkiem medalowym wrócił Sebastian Świderek, który srebrny medal zdobył w biegu na 1500 m i brąz w biegu na 200 m. Męska sztafeta 4x100 m wywalczyła srebrny medal. Tuż za podium w biegu na 400 m uplasował się Mateusz Wójcik.

Kobieta zawiesza medal sportowcowi w czerwonej koszulce Konrad Świderek

Czterech młodych mężczyzn w czerwonych koszulkach stoi z medalami Srebrna sztafeta

Kobieta gratuluje sportowcowi z medalem na podium Piotr Pietrzak

Kolejny brązowy medal, tym razem w pchnięciu kulą, wywalczył Piotr Pietrzak. Startująca w skoku w dal Agata Mochola uplasowała się na 4. miejscu.

To był fantastyczny występ. Ogromne gratulacje dla całej drużyny Politechniki Łódzkiej .