Laureat konkursu Seeds for the Future z PŁ

26-08-2019

Jak co roku studenci Politechniki Łódzkiej zostali zaproszeni przez firmę Huawei do udziału w konkursie Seeds for the Future. Zwycięzcą z naszej uczelni został Tomasz Mielczarek. Pod koniec sierpnia pojechał do Chin na warsztaty organizowane przez ekspertów firmy w Shenzhen.

Politechnika Łódzka bardzo chętnie angażuje się w różne działania inicjowane przez biznes, które mają wymierne korzyści dla studentów. Jedną z takich inicjatyw jest program Seeds for the Future. W 6. edycji konkursu zadaniem było opisanie jednego z 4 niezwykle aktualnych wyzwań związanych z technologiami informatycznymi, które dotyczyły m.in. sztucznej inteligencji, 5G, IoT czy cloud computingu.

Gala podsumowująca 6 edycję programu Seeds for the Future, na zdjęciu Tomasz Mielczarek i wiceprezes Radosław Kędzia Gala podsumowująca 6 edycję programu Seeds for the Future, na zdjęciu Tomasz Mielczarek i wiceprezes Radosław Kędzia

Jak powiedział Życiu Uczelni Tomasz Mielczarek - Z kilku możliwych tematów konkursowych wybrałem: Sztuczna inteligencja – zastosowania bliskie społeczeństwu. Opisałem w swojej pracy wpływ sztucznej inteligencji na obszary życia każdego człowieka. Skupiłem się na medycynie oraz edukacji. Zastosowania AI już teraz otaczają każdego z nas w tych obszarach, a mają potencjał, aby były jeszcze bardziej powszechne. Co więcej, sztuczna inteligencja staje się znaczącym nurtem rozwoju w społeczeństwie, dzięki któremu jesteśmy w stanie konstruować systemy współegzystujące z człowiekiem, a co ważniejsze - wzbogacające i czyniące jego wysiłek bardziej skutecznym i znaczącym dla całej nauki, gospodarki i społeczeństwa. Warsztaty w siedzibie głównej firmy Huawei są dla laureata konkursu inspirującym doświadczeniem. - To fascynujące, że będziemy mieli styczność z ludźmi, którzy są współtwórcami innowacyjnych rozwiązań i produktów obecnych z sukcesem na całym świecie - zaznacza.

Tomasz Mielczarek obiera gratulacje od dr. inż. Przemysława Sękalskiego wspierające przeprowadzenie konkursu w PŁ Tomasz Mielczarek obiera gratulacje od dr. inż. Przemysława Sękalskiego wspierające przeprowadzenie konkursu w PŁ

Podczas gali finałowej 6. edycji programu Seeds for the Future, która odbyła się 22 sierpnia w Warszawie Radosław Kędzia wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajach nordyckich, gratulując laureatom mówił – Cieszymy się, że możemy wspierać młodych, utalentowanych ludzi w Polsce i 107 innych krajach. Nasz program obejmuje swoim zasięgiem ponad 350 uczelni na świecie, a jego celem jest dzielenie się wiedzą ze studentami w zakresie najnowszych rozwiązań z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Tomasz Mielczarek realizuje studia magisterskich na informatyce - specjalność sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe - na Wydziale EEIA oraz na kierunku Management na IFE. Jest absolwentem kierunku Telecommunications and Computer Science na IFE. Jego uwagę przyciągają inicjatywy umożliwiające poznanie kulisów branży ICT, z którą wiąże swoją przyszłość.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy! Zapraszamy na 7. edycję, która odbędzie się już na wiosnę 2020 roku.