Laureat konkursu Seeds for the Future z PŁ

13-06-2019

Jak co roku studenci Politechniki Łódzkiej zostali zaproszeni przez firmę Huawei do udziału w konkursie Seeds for the Future organizowanym w Centrum Technologii Informatycznych. Zwycięzcą z naszej uczelni został Tomasz Mielczarek

W 6. edycji konkursu zadaniem było opisanie jednego z 4 niezwykle aktualnych wyzwań związanych z technologiami informatycznymi:

Tomasz Mielczarek, laureat konkursu w Politechnice Łódzkiej Tomasz Mielczarek, laureat konkursu w Politechnice Łódzkiej
  • 5G – szansa dla rozwoju technologicznego i gospodarczego
  • Sztuczna inteligencja – zastosowania bliskie społeczeństwu
  • Cloud computing – zastosowanie w biznesie/w trzecim sektorze i administracji publicznej
  • Internet Rzeczy w życiu codziennym.

Jak powiedział "Życiu Uczelni" Tomasz Mielczarek

- Z kilku możliwych tematów konkursowych wybrałem: Sztuczna inteligencja – zastosowania bliskie społeczeństwu. Opisałem w swojej pracy wpływ sztucznej inteligencji na obszary życia każdego człowieka. Skupiłem się na medycynie oraz edukacji. Zastosowania AI już teraz otaczają każdego z nas w tych obszarach, a mają potencjał, aby były jeszcze bardziej powszechne. Co więcej, sztuczna inteligencja staje się znaczącym nurtem rozwoju w społeczeństwie, dzięki któremu jesteśmy w stanie konstruować systemy współegzystujące z człowiekiem, a co ważniejsze - wzbogacające i czyniące jego wysiłek bardziej skutecznym i znaczącym dla całej nauki, gospodarki i społeczeństwa .

Laureat w nagrodę odwiedzi centralę firmy Huawei w Pekinie. Będzie uczestniczył w 2-tygodniowym szkoleniu z obszaru ICT, połączonym ze zwiedzaniem Państwa Środka.

Tomasz Mielczarek jest aktualnie studentem pierwszego roku studiów magisterskich na informatyce, specjalność Sztuczna Inteligencja i Uczenie Maszynowe naWydziale EEIA oraz na kierunku Management na IFE. Jest absolwentem kierunku Telecommunications and Computer Science na IFE.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy! Zapraszamy na 7. edycję, która odbędzie się już na wiosnę 2020 roku.