Laureaci konkursu o Nagrody JM Rektora

01-09-2020

Rozstrzygnięty został konkurs, w którym nagradzani są naukowcy za ich wybitne prace naukowe i badania prowadzące do wdrożeń. Oceniane były osiągnięcia w 2019 roku.

Laureatów wyłoniono w czterech kategoriach:

• Nagroda dla autorów najlepszych publikacji naukowych - przyznane zostały dwie równorzędne nagrody. Otrzymali je naukowcy z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska: prof. Stanisław Ledakowicz i dr hab. inż. Marta Gmurek, prof. PŁ.
  • Nagroda dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej – laureatem został inż. Robert Borowski z Wydziału Chemicznego.
  • Nagroda za najbardziej wartościowe wdrożenie - otrzymał ją dr. hab. inż. Marek Bartosik, prof. nadzw. PŁ, prof. Piotr Borkowski oraz dr. hab. inż. Franciszek Wójcik z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.
  • Nagroda za najwyższą liczbę cytowań - laureatem został prof. Jacek Ulański z Wydziału Chemicznego.

Przyznana została również

•  Nagroda specjalna, którą otrzymała dr hab. inż. Katarzyna Śliżewska, prof. PŁ z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności za wkład w rozwój nauk rolniczych w Politechnice Łódzkiej.