Juwenalia

04-06-2019

Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej zorganizował tegoroczne Juwenalia pod hasłem W Łodzi magię się studiuje, Polibuda dziś baluje.

Tydzień juwenaliowy rozpoczął się 27 maja na dachu centrum handlowego Sukcesja wieczorem stand-upowym. Była to idealna rozrywka dla entuzjastów ciętej riposty, tematów tabu i czarnego humoru.

Pochód poprowadził Czarodziej Gandalf i Główna Wróżka Pochód poprowadził czarodziej Gandalf i Głowna Wróżka

foto: Jacek Szabela

We wtorek tradycyjnie odbył się Bieg na orientację, sprawdzający czy studenci PŁ znają swój kampus. Juwenaliowego tygodnia nie można sobie wyobrazić bez Zmagań Wydziałów. W środę studenci i pracownicy akademiccy rywalizowali w 14 konkurencjach, wykazując się sprytem, kreatywnością i sprawnością fizyczną. Po wyczerpujących zawodach nadszedł czas odpoczynku przy Wielkim Grillowaniu.

W czwartkowe popołudnie było Kulturalnie w Juwenalia. Organizatorzy zaprosili na spotkanie z Cezarym Stacewiczem - podróżnikiem, vlogerem, propagatorem kultury i wiedzy o Łodzi.

Podczas piątkowego popołudnia poprzedzającego koncerty odbył się pochód juwenaliowy. Studenci mieszkający w akademikach tradycyjnie zaprezentowali scenki juwenaliowe związane z głównym motywem juwenaliów.

Piątkowy i sobotni juwenaliowy wieczór to czas koncertów. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi Daria Zawiałow, Sitek i Rail.

Juwenalia Politechniki Łódzkiej były czasem świętowania, a przy tym kultywowania tradycji akademickiej. Przed sesją egzaminacyjną studenci i ich nauczyciele mogli odpocząć i bawić się na wielu zorganizowanych w tym czasie imprezach.