Juniorski sukces pływaków AZS PŁ

19-12-2019

Reprezentanci AZS PŁ zaliczyli bardzo udany start na Mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich. Zawodnicy naszej ekipy sięgnęli po 13 rekordów życiowych!

Bartosz Kobus zdobył koronę w stylu klasycznym znacznie poprawiając rekordy Polski na 50m - 29,54, 100m - 1:03,32 i 200m - 2:16,82. Dodatkowo zajął 8. miejsce na 100m stylem zmiennym. Michał Kaczmarek, Nebras Abtan oraz Wojtek Łopaciński zakwalifikowali się do finału B. Startując, odpowiednio na 400m dowolnym, 200m klasycznym oraz 200m dowolnym, zajęli 19,15 i 12 miejsce w Polsce. Michał może pochwalić się też wysoką, 11. lokatą na dystansie 1500m, na którym poprawił rekord życiowy o minutę. Warto podkreślić, że dla chłopców to były dopiero drugie mistrzostwa Polski, gdzie zaprezentowali się rewelacyjnie!