Internetowa baza wiedzy o diagnostyce i leczeniu COVID-19

05-05-2020

Naukowcy z Hamburg University of Applied Sciences wraz z polskimi partnerami z Bionanoparku i Politechniki Łódzkiej oraz z włoskiego University of Urbino „Carlo Bo” stworzyli bazę wiedzy COVID-TREAT.

Jak wyjaśnia prof. Bogdan Walkowiak z Zakładu Biofizyki w Instytucie Inżynierii Materiałowej PŁ, baza w czasach trwającej wciąż pandemii ma być szczególną pomocą dla personelu medycznego pochłoniętego walką z COVID-19.

Wielu wydawców na całym świecie zgodziło się bezpłatnie udzielić dostęp do swoich baz danych artykułów. Z tych różnych naukowych źródeł wybieramy najnowszą literaturę na temat diagnostyki i leczenia COVID-19 i udostępniamy ją na stronie internetowej https://covid-19treat.de/ – mówi profesor Walkowiak. - Przeglądając tysiące publikacji wykonujemy pracę, na którą nie wystarcza czasu personelowi klinicznemu toczącemu codzienną walkę z COVID-19.

Platforma zarządzająca bazą COVID-TREAT znajduje się na niemieckiej uczelni. Dostęp do unikatowego zasobu wiedzy jest prosty i możliwy za pośrednictwem zwykłego komputera, notebooka lub nawet smartfona.