Integracyjne dźwiganie

27-10-2021

W Zatoce Sportu odbyły się pierwsze Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to jedna z dyscyplin paraolimpijskich, która gości na igrzyskach od 1964 roku.

Integracyjne Mistrzostwa Polski zorganizowane przez ZG AZS oraz Politechnikę Łódzką - Centrum Sportu, BON, KU AZS są cyklem zawodów dla osób z niepełnosprawnościami prowadzonym w ramach upowszechniania sportu w środowisku akademickim.

Medaliści z PŁ, z tyłu prorektor ds. studenckich prof. PŁ Witold Pawłowski oraz trenerzy Medaliści z PŁ, z tyłu prorektor ds. studenckich prof. PŁ Witold Pawłowski oraz trenerzy

Dźwiganie ciężarów przez osoby niepełnosprawne odbywa się wyłącznie w pozycji leżącej, na specjalnie zaprojektowanej ławce.

Wystartowało 37 zawodników z całego kraju, w tym 8 reprezentantów sekcji sportów siłowych KU AZS PŁ. Rywalizowali oni w 10 kategoriach wagowych: 4 damskich i 6 męskich. Zawodnicy mierzyli się z własnymi rekordami życiowymi oraz surowymi zasadami sędziowania.

Medale dla PŁ

Złote medale zdobyli: Anna Litawska (kat. 70 kg), Hubert Krokowicz (kat. 55kg), Piotr Zając (kat. +95 kg).

Srebro trafiło do Agaty Skalskiej (kat. 50 kg).

Brązowy medal wywalczyli: Agata Mochola (kat. 60 kg) i Adrian Peliszko (kat. +95 kg).

Ponadto naszą uczelnię reprezentowali Piotr Stanisławek (kat. 75 kg) i Szymon Górka (kat. 85kg), którzy zajęli 5. miejsce.

Trenerami zawodników są: Teresa Biela-Jesionowska i Marcin Laśkiewicz.

Impreza spotkała się z bardzo dużą sympatią startujących i ich opiekunów, w związku z czym organizatorzy planują kolejną jej edycję.