Gertruda Gwóźdź-Łukawska, Alina Kondratiuk-Janyska, Monika Potyrała, Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki

MathUp, czyli matematyka przyjacielem studentów

Organizatorzy konferencji
kolaż Łukasz Matusiak

Po raz trzeci na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki odbyła się Konferencja Zastosowań Matematyki MathUp. - Nie spodziewałam się, że udział w konferencji tak bardzo mi się spodoba – komentuje jedna z uczestniczek.

Podobnie jak przed rokiem trwająca trzy dni konferencja była zorganizowana online. Może właśnie dzięki tej formie po raz pierwszy miała zasięg krajowy. Jej uczestnikami byli nie tylko studenci Politechniki Łódzkiej, ale także Politechniki Krakowskiej, Politechniki Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Referaty zaprezentowały też studentki z zagranicznych uczelni: Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie i Olin College of Engineering w Bostonie.

Patronat naukowy nad konferencją objął rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik, a patronat honorowy - Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Parlament Studentów RP. Patronat medialny przyjęły: „Życie Uczelni”, TVP3 i Radio Żak.