Gala Aktywności Środowiska Politechniki Łódzkiej

30-03-2018

Gala Aktywności Środowiska Politechniki Łódzkiej została zorganizowana przez Samorząd Studencki PŁ po raz pierwszy. Jej celem było nagrodzenie wyróżniających się przedsięwzięć.

Podczas Gali rozdano 11 nagród w 3 trzech grupach kategorii. Uroczysty wieczór uświetniła obecność licznych gości z rektorem prof. Sławomirem Wiakiem na czele. Przy odświętnie udekorowanych stołach ustawionych w Zatoce Sportu, gdzie zorganizowano spotkanie, zasiedli dziekani, byli samorządowcy, przedstawiciele Parlamentu Studentów RP, szkoleniowcy, przedstawiciele firm partnerskich oraz wielu innych przyjaciół Samorządu Studenckiego PŁ. W Gali udział brali także uczestnicy IV Konferencji SkillUp! odbywającej się w tych dniach (2-3 marca).

Na zdj. (od lewej): prorektor dr hab. Witold Pawłowski, przewodniczący SS PŁ Dominik Leżański, rektor prof. Sławomir Wiak, kanclerz dr inż. Jacek Szer, dyrektor Zatoki Sportu Witold Nykiel Na zdj. (od lewej): prorektor dr hab. Witold Pawłowski, przewodniczący SS PŁ Dominik Leżański, rektor prof. Sławomir Wiak, kanclerz dr inż. Jacek Szer, dyrektor Zatoki Sportu Witold Nykiel
Wieczór uświetniały występy muzyczne Wieczór uświetniały występy muzyczne

Grupę zwycięzców wybrało Prezydium SSPŁ kadencji 2016-2018.

• W kategorii Partner Zewnętrzny nagrodę otrzymała Coca – Cola, która wspiera większość wydarzeń organizowanych przez SSPŁ, w tym bicie rekordu Guinessa podczas Juwenaliów PŁ 2017.
  • Parlament Studentów RP został doceniony w kategorii Instytucja Zewnętrzna za wspomaganie Samorządu PŁ prowadzonymi szkoleniami.
  • Jako Najwyżej oceniany szkoleniowiec został wybrany na podstawie ankiet Maciej Kochański, obecnie rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego, były działacz PSRP.

Samorządność Studencka

W tej grupie nagród Wydziałowe Rady Samorządu i Rady Mieszkańców zgłaszały projekty w pięciu kategoriach.

• Największym zainteresowaniem cieszyła się Studencka Przestrzeń. Zgłoszono prawie 20 projektów. Nagrodę zdobyła Strefa Studenta na Wydziale Chemicznym.
  • Najwięcej emocji wzbudził wybór zwycięzcy w kategorii Adaptacja Studentów. Bardzo małą różnicą głosów wygrała Wtyczka – wyjazd adaptacyjny Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.
  • W kategorii Integracja jednostek zwyciężył projekt Wyjazdowej Konferencji Szkoleniowo – Integracyjnej Wydziałów FTIMS, BAIŚ oraz BiNoŻ.
  • Bardzo ważnym elementem działalności Samorządu Studenckiego jest podnoszenie jakości kształcenia. W kategorii Prostudencka Jakość wygrało szkolenie Savoir Vivre Akademicki zgłoszone przez WRS Wydziału Chemicznego.
  • Nagrodę w kategorii  Medialny projekt otrzymali „elektrycy” za Dzień Wydziału EEIA PŁ.

Działalność Studencka

W tej grupie wręczono 3 nagrody. Projekty mogli zgłaszać wszyscy studenci PŁ. W głosowaniu wzięło udział ponad 1000 osób.

• W kategorii Innowacyjne Koło Naukowe wygrał Łódź Solar Team.
  • Jako Najlepszy projekt z możliwością wdrożenia w przemyśle studenci wybrali Symulator układu automatycznej regulacji turbiny parowej we współpracy z PGE GiEK S.A.
  • W kategorii Najlepsza Organizacja Studencka bezkonkurencyjne była ESN – EYE.

Niezwykły wieczór

Podczas Gali Aktywności Środowiska Politechniki Łódzkiej nagrodzono projekty najbardziej interesujące i ważne dla studentów. Jako studenci Politechniki Łódzkiej chcieliśmy także podziękować osobom oraz instytucjom działającym na rzecz Samorządu Studenckiego PŁ na przestrzeni ostatnich lat. Gali towarzyszyła wymiana doświadczeń pomiędzy jednostkami oraz gośćmi z innych uczelni. Cenna również jest refleksja nad historią Samorządu Studenckiego PŁ, o której wspominano i czerpanie wiedzy z doświadczeń obecnych na uroczystości byłych działaczy. Wieczór uświetniały występy muzyczne.