Fit Fabric w Zatoce Sportu

09-01-2018

Spółka Fit Fabric otworzy swój klub na terenie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu. Dzięki temu sportowcy zyskają możliwość treningu w czasie przygotowań do startów w zawodach.

Wybudowane przez uczelnię Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu to nowoczesny obiekt sportowy. Obok sportów powiązanych z pływaniem jest miejscem do amatorskiego oraz zawodowego uprawiania wielu innych dyscyplin i prowadzenia zajęć rozwijających kondycję fizyczną.

Klub Fit Fabric będzie działał w pomieszczeniach na parterze Zatoki Sportu. Powstanie tu kilka stref ćwiczeń stworzonych z myślą o różnych potrzebach i celach stawianych sobie przez odwiedzających klub.

Elementem wyróżniającym to miejsce wśród innych klubów sieci Fit Fabric będzie rozbudowana przestrzeń do treningu siłowego. Do poprawy formy służyć ma strefa treningu motorycznego niezbędnego w każdej dyscyplinie sportowej. W strefie cardio będzie można zadbać o kondycję, korzystając m.in. z nowoczesnych bieżni, stepperów i rowerków stacjonarnych. Do dyspozycji zawodników i amatorów zaplanowano przestrzeń, w której będzie można prowadzić przygotowania do uprawiania różnych sportów walki, m.in. judo, karate, a także boksu. W klubie będzie też strefa do treningów crossfit poprawiających kondycję, uzupełnionych o elementy kalasteniki, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Miejsce do ćwiczeń znajdą tu także amatorzy squasha.

Ćwiczący w Fit Fabric będą mieć do dyspozycji sprzęt najwyższej klasy pozwalający na trening na najwyższym poziomie. Uruchomienie klubu Fit Fabric w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej planowane jest na marzec 2018 roku.

Umowę zawartą pomiędzy Politechniką Łódzką i Fit Fabric podpisał rektor PŁ prof. Sławomir Wiak oraz członkowie Zarządu Fit Fabric: Grzegorz Zgierski i Marcin Wawrzycki.