Finały na medal

08-04-2019

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Lublinie wystartowały drużyny 74 uczelni z całego kraju, gromadząc na starcie 839 zawodników. Reprezentanci Politechniki Łódzkiej zdobyli cztery złote medale, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Aż trzy złote medale wypływał Bartłomiej Lassek. Był pierwszy na 50 m i 100 m stylem motylkowym oraz wygrał 4 x 50 m stylem zmiennym ze sztafetą mężczyzn. Pozwolę sobie przytoczyć fragment podsumowania AMP na pływackiej stronie megatiming.pl, która obsługiwała medialnie całą imprezę:

Złota sztafeta, od lewej: Marcel Wągrowski, Konrad Piwowarski, Kamil Kaźmierczak, Bartłomiej Lassek Złota sztafeta, od lewej: Marcel Wągrowski, Konrad Piwowarski, Kamil Kaźmierczak, Bartłomiej Lassek

Znakomite ściganie w Akademickich Mistrzostwach Polski zakończyły bardzo widowiskowe zmagania sztafet 4x50m stylem zmiennym….Wśród mężczyzn niesamowitą walkę o końcowy triumf stoczyli z sobą pływacy AGH Kraków, AWF Katowice i Politechniki Łódzkiej. Naszpikowane znakomitymi zawodnikami drużyny rywalizowały jak równy z równym do ostatnich metrów, ale ostatecznie najszybciej dotarli do finiszu reprezentanci łódzkiej uczelni w składzie: Kamil Kaźmierczak, Marcel Wągrowski, Bartłomiej Lassek i Konrad Piwowarski. Ze złotym medalem wrócił także Kamil Kaźmierczak, najszybszy na 50 m stylem grzbietowym.

W klasyfikacji Uczelni Technicznych pływacy z PŁ zajęli 2. miejsce, a pływaczki miejsce 3. Zawodnicy zdobyli 12 indywidualnych medali.

Nasza ekipa składała się z 14 zawodników.Byliśmy jedną z mniej licznych reprezentacji. Te, które nas wyprzedziły liczyły od 22 do 29 pływaków. Nie byliśmy w stanie obsadzić wszystkich konkurencji, ponieważ regulamin zawodów ograniczał liczbę startów do 2 indywidualnie i sztafety. Niewątpliwe odnieśliśmy spektakularny sukces. Każdy nasz start w finale kończył się zdobyciem medalu.