Fajne zawody zimowego pływania

09-11-2023

Zimno i Fajnie to pierwsze zawody z cyklu Zimowego Pływania, które odbyły się na basenie zewnętrznym Aquaparku Fala. W tym roku Polskie Stowarzyszenie Pływania na Wodach Otwartych prowadzone przez Aleksandrę Bednarek oraz Fundacja Płyńmy Razem prowadzona przez Aleksandrę Wasilewską zorganizowały już 2 edycję zawodów.

Na oficjalnym otwarciu nie zabrakło partnerów wydarzenia prezesa Aquaparku Fala Krzysztofa Babija, dyrektora Wydziału Sportu w Łodzi Marka Kondraciuka  i prof. Krzysztofa Jóźwika, rektora Politechniki Łódzkiej.

 

 
 
Do Łodzi przyjechało około 130 zawodników z całej Polski a także jedna osoba z Islandii. Najmłodszy uczestnik miał 12 lat a najstarszy prawie 75.
Zawodnicy ścigali się w 9 konkurencjach indywidualnych od 25 m - 1000 m w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym, jak również w konkurencji sztafetowej 4x25 m stylem dowolnym.
 
Sponsorem Głównym zawodów była marka Aqua Speed, która wspierała uczestników pakietami startowymi oraz nagrodami w konkurencjach 50 i 100 m stylem klasycznym.
 
Woda w basenie była dość ciepła, bo miała 12 stopni. Dla zimowych pływaków był to dobry czas na początek sezonu, aby wdrożyć się do zimowej dyscypliny zarówno dla pływaków wyczynowych, którzy przygotowują się do Mistrzostw Europy w Rumunii oraz Mistrzostw Świata w Tallinie, jak i dla nowicjuszy.
 
Głównym celem zawodów jest integracja różnych pokoleń pływaków  i ich rodzin. Zawody mają charakter pikniku sportowego, na którym każdy jest uśmiechnięty, bo jak mówią zimowi pływacy - jedni cieszą się, że wygrali a drudzy, że przeżyli.

Podsumowując, było po prostu Zimno i Fajnie.