Ericsson najlepszym pracodawcą według studentów PŁ

20-01-2021

Studenci Politechniki Łódzkiej wybrali najlepszego pracodawcę z województwa łódzkiego w 2020 roku. Laureatem została firma Ericsson. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik wręczył jej przedstawicielom pamiątkowy dyplom i szklaną statuetkę.

 

 

Konkurs wyłonił głosami studentów najbardziej ich zdaniem przyjaznego i otwartego pracodawcę z województwa łódzkiego. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik, gratulując zwycięstwa zwracał uwagę, że jest ono szczególne, bo o wyborze zdecydowali studenci, a więc potencjalni pracownicy firm stających do batalii o tytuł.

- Zgłosiły się 24 firmy oraz instytucje z wielu branż, różniące się potencjałem i zakresem działania. Sukces nie przyszedł łatwo, bo konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem studentów, a zacięta walka o prestiżowe wyróżnienie trwała do ostatniej chwili - powiedział.

Zwycięskie laury w imieniu Ericssona odebrał Stefan Znarowski, zastępca szefa R&D w Polsce, który jak sam podkreślił jest absolwentem Politechniki Łódzkiej. Dla firmy wielokrotnie wyróżnianej w Polsce i na świecie nagroda od studentów jest ważna i doceniana. 

Otrzymaliśmy już gratulacje od naszych partnerów, do których dotarła informacja o przyznanym nam tytule „Najlepszego Pracodawcy województwa łódzkiego według studentów Politechniki Łódzkiej”. Liczymy na dalszą współpracę z uczelnią i zapraszamy na praktyki. Cały czas mamy dla informatyków otwarte rekrutacje.

Od lewej: Jakub Gabarkiewicz odpowiadajacy za marketing w firmie, Stefan Znarowski, zastępca szefa R&D w Polsce, Julia Chojnacka, przewodnicząca SS PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ Od lewej: Jakub Gabarkiewicz odpowiadajacy za marketing w firmie, Stefan Znarowski, zastępca szefa R&D w Polsce, Julia Chojnacka, przewodnicząca SS PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ

foto: Jacek Szabela

Ericsson współpracuje przede wszystkim z wydziałem EEIA, bo jako technologiczny gigant skupia się głównie na rozwiązaniach teleinformatycznych. Jest na polskim rynku liderem przygotowań do wdrożeń technologii 5G. Uczestniczył m.in. w tworzeniu Centrum Kompetencyjnego 5G i budowaniu badawczej sieci pilotażowej 5G na Politechnice Łódzkiej. We współpracy z uczelnią prowadzony jest doktorat wdrożeniowy, a studenci korzystają nie tylko z praktyk, ale także ze wsparcia w projektach prowadzonych przez koła naukowe. Zdaniem Stefana Znarowskiego firma wysoko ocenia przygotowanie absolwentów naszej uczelni, ich umiejętności programistyczne i testerskie. Jest w tym też zasługa pracowników Ericssona, którzy dokładają swoją cegiełkę do zmian w programach, tak by studenci byli lepiej przygotowani do potrzeb przemysłu. - Robimy to działając m.in. w ICT Klaster – podkreślił Znarowski.

Julia Chojnacka. przewodnicząca Samorządu Studenckiego studiująca chemię, choć nie widzi dla siebie możliwości pracy w zawodzie informatyka mówiła - Kontakt, który przybliża nam studentom przyszłą pracę w zawodzie jest bardzo ważny dla naszego wykształcenia i przyszłości. To taki test sprawdzający czego już się nauczyliśmy na naszej wspaniałej uczelni, a z drugiej strony także wskazanie dróg rozwoju. Dziękujemy za to.

Konkurs zainicjowany przez Biuro Karier PŁ odbył się po raz drugi. Podkreśla on znakomitą współpracę PŁ z otoczeniem gospodarczym uczelni. Dodatkowym walorem przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy studentów na temat rynku pracy, szczególnie w odniesieniu do firm działających w regionie łódzkim.