Elektrycy się promują

25-04-2019

Dzień Wydziału EEIA rozpoczął się z udziałem rektora PŁ prof. Sławomira Wiaka, dziekana Wydziału dr. hab. inż. Sławomira Hausmana oraz wielu innych znakomitych osób związanych z uczelnią.

 

 

Była to już czwarta edycja imprezy, która co rok daje studentom możliwość nabycia cennych umiejętności i wiedzy. Odbywa się to za sprawą warsztatów i szkoleń organizowanych przez firmy. Dzień Wydziału EEIA sprzyja również nawiązaniu istotnych kontaktów z przedstawicielami branży elektronicznej, energetycznej, IT, inżynierii biomedycznej oraz eCommerce.

Laureaci EEIA JAM Laureaci EEIA JAM

W tym roku w Dniu uczestniczyło ponad 30 firm. Wydarzenie organizowane przez Wydziałową Radę Samorządu WEEIA koordynowała Natalia Walczak. Współorganizatorem było Studenckie Koło SEP im. prof. M. Jabłońskiego przy PŁ, które przygotowało Forum Pracodawców.

Zespół Tytani PŁ Zespół Tytani PŁ

Gościliśmy także uczniów z 11 szkół średnich. Zapoznaliśmy ich z ofertą dydaktyczną wydziału, z działalnością kół naukowych i innych organizacji studenckich, zachęcając tym samym do studiów w PŁ. Zorganizowaliśmy dla nich specjalny transport autobusowy, by mogli przyjechać z różnych miejsc naszego regionu.

Tegorocznej edycji Dnia towarzyszyło kilka atrakcyjnych wydarzeń.

EEIA JAM, przy którym pomagało SKN .NET Politechnika Łódzka, było połączeniem game jamu oraz hackathonu. Jego uczestnicy mieli za zadanie stworzyć grę lub aplikację w czasie 36 godzin. Niesamowitą kreatywnością w zrozumieniu tegorocznego tematu „Fuckup” popisał się zespół studentów Ogryzek. W trakcie Dnia odbył się również finał Turnieju League of Legends. Najlepszą drużyną zostali Tytani PŁ. Zwycięzcy otrzymali puchar mistrza oraz nagrodę w postaci głośników JBL CHARGE 4.

Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje. Można było zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości oraz posmakować popcorn, w który zaopatrzyło nas Kino Helios. Wielu chętnych robiło sobie pamiątkowe zdjęcie w foto ramce z żywą politechniczną maskotką, czyli Lwem Leonem lub profesjonalną fotę na ściance WRSu wykonaną przez członków Klubu Fotograficznego PŁ.

Tegoroczna edycja Dnia Wydziału EEIA cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem studentów, co nas, jako organizatorów, niezmiernie ucieszyło. Wydarzenie było stworzone przez studentów dla studentów i mamy nadzieję, że w kolejnych latach frekwencja będzie jeszcze większa.

Więcej informacji: http://www.dzienweeia.samorzad.p.lodz.pl/